Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Úterý, 5. listopadu 2019 (21:16) Karel Lacina

Faine Kahia si odbyl svoji premiéru v TCR za volantem Audi.

Jedním z jezdců TCR, kteří se ukázali při svém prvním startu na evropské půdě v rámci FIA  Motorsport  Games na Vallelunze byl bezesporu novozálandský mladík Faine Kahia. Za volantem černého Audi týmu Comtoyou si zde odbyl svoji premiéru v TCR, když jeho jedinou předchozí zkušeností s vozy této specifikace byl krátký test s Alfou Romeo.

I přes svoji nezkušenost zajel solidně kvalifikaci z níž vytěžil 12 místo pro první a dokonce páté pro druhý závod. V první jízdě svedl strhující bitvu s Jessicou Backman a v cíli mu patřila šestá pozice. V té druhé to vypadalo ještě lépe, když dokonce útočil na stupně vítězů, ale svůj temperament neudržel na uzdě a skončil mimo trat. I přes zklamání Kahia neskrýval s víkendem spokojenost a rád by zůstal nadále v týmu Comtoyou a zahájil svoji kariéru v TCR Europe.

 


" O tomto víkendu jsem měl jedinečnou šanci změřit svoje síly s některými špičkovými jezdci TCR a bylo pro mě velkou výzvou poprat se s piloty mající už několikaleté zkušenosti. Moje jediná zkušenost bylo nějakých 30 kol s Alfou, takže bylo rozhodně co se učit, at už jenom sžít se s Audi a zvyknout si na tým. Opravdu jsem moc chtěl ukázat všem, že dokážu konkurovat nejlepším a ve druhé jízdě jsem to už přehnal.

Se svým výkonen jsem ale spokojen, doufám, že se moje jméno dostalo do hledáčku manažerů a že po krátkém odpočinku budu moci v týmu Comtoyou rozjet program v příštím TCR Europe s výhledem na start ve WTCR."

 

Další články

Komentáře