Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Pátek, 31. července 2020 (22:01) Roman Klemm

Felipe Drugovich překvapil v kvalifikaci F2 v Silverstone všechny – i sám sebe.

Felipe Drugovich překvapil svým výkonem v kvalifikaci F2 v Silverstone všechny – i sám sebe

Zatímco skončila dnešní kvalifikační session na špičce nemalou senzací – svou první pole-position si vybojoval Brazilec Drugovich z nizozemského týmu MP – předvedli jezdci české stáje Charouz Racing System svůj „normál“: Švývar Louis Delétraz vyrazí do zítřejšího závodu z 10. místa, jeho brazilský kolega Pedro Piquet byl jen o desetinku pomalejší, což znamená 14. startovní místo.

 

Po dvou podnicích na rakouském Red Bull Ringu a zastávce na maďarském Hungaroringu zakotvila karavana Grand Prix na dva víkendy v anglickém Silverstone. Stalo se tak poprvé v historii, že se ve Velké Británii jede o body až v srpnu. Zatímco se mladý Rus Robert Shwartzman smál po úvodu sezony na svět spokojeně z první příčky tabulky šampionátu, musel Charouz Racing System využít britských závodů k dotažení a zisku špičkových výsledků.

Především jednička české stáje, Louis Delétraz musí tento víkend vydatně zabodovat, aby mu jaksi „neujel vlak“ jedoucí směrem jeho velkého sezonního cíle – to jest zisku titulu. Ve volném pátečním tréninku se Delétraz uvedl 7. časem, přičemž na nejrychlejšího Yuki Tsunodu (Carlin) ztrácel 0,8s. Od ostatních jezdců před sebou ho ale dělila jen minimální ztráta – optimismus pro večerní kvalifikaci byl na místě. Druhý Charouzův svěřenec, Brazilec Pedro Piquet se zatím ztrácel na 15. místě i v jeho případě ovšem stačilo relativně malé zlepšení k velkému skoku kupředu.

Za optimálních povětrnostních podmínek, ale před smutně vyprázdněnými tribunami, to byl ve 30minutové kvalifikační session počátečně doposud bledý Brit Jack Aitken (Campos), kdo zajel nejrychleji. Když ovšem měli všichni svou sérii rychlých pokusů za sebou a zavítali k výměně pneumatik do boxů, byl na špičce junior Renaultu Christian Lungaard (ART) před juniorem Red Bullu, Jehanem Daruvalou (Carlin).

 

 

Piloti Antonína Charouze šli do krátké přestávky kvalifikace s téměř identickým 11. a 12. časem. Podivně „vynikl“ především Izraelec Roy Nissany (Trident), který nepozorností pokazil rychlá kola Schumacherovi a Alesimu, než vyletěl sám z dráhy…

8 minut před koncem se opět jelo naostro. Delétraz se svým prvním letmým kolem posunul kupředu na 5. místo a ve stejný okamžik se na špičku probojovali Felipe Drugovich (MP) s Callumem Ilottem (Prema). Zlepšit se hned poté dokázali i Schumacher s Lungaardem, což stačilo pro druhou startovní řadu, třetí si vysloužili Nikita Mazepin (Hitech) s Aitkenem.Na Delétraze zbylo za podobně zklamanými Daruvalou, Zhouem a Tsunodou 10. místo. Jeho kolega u Charouz Racing Systemu, Piquet zajel o desetinku pomaleji, což znamenalo 14 čas. Podařilo se mu tak porazit oba junior Ferrari Marcuse Armstronga a lídra šampionátu Shwartzmana.

Facit: První pole-position vítěze rakouského sprintu, 20letého Felipe Drugoviche je ohromným překvapením. Ilott, Schumacher a Lungaard mohou zítra v 16:45h velkými kroky zkrátit Shwartzmanův bodový náskok a pro oba jezdce Charouz Racing Systemu je umístění na bodech realistickou vyhlídkou – více ale asi ne…

 

 

 

Výsledek kvalifikace formule 2 v Silverstone:

1. Felipe Druhovich, MP 1:39,527s

2. Callum Ilott, UNI Virtuosi 1:39,666s

3. Mick Schumacher, Prema 1:39,761s

4. Christian Lungaard, ART 1:39,846s

5. Nikita Mazepin, Hitech 1:39,963s

6. Jack Aitken, Campos 1:40,082s

7. Jehan Daruvala, Carlin 1:40,140s

8. Guanyu Zhou, UNI Virtuosi 1:40,180s

9. Juki Tsunoda, Carlin 1:40,216s

10. Louis Delétraz, Charouz Racing System 1:40,324s

14. Pedro Piquet, Charouz Racing System 1:40,443s

 

 

 

 

Text a foto: Roman Klemm

Další články

Komentáře