Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Úterý, 15. září 2020 (10:51) Pavel Jelínek

Filip Salač má za sebou klání v italském Misanu.

SALAČOVI SE ZÁVOD V MISANU NEVYDAŘIL


Sedmým letošním podnikem seriálu MotoGP byl v neděli 13. září závod v italském Misanu. Souboje na známém Misano World Circuit Marco Simoncelli svedla samozřejmě i kategorie Moto3, kde má Česká republika svého zástupce v podobě osmnáctiletého Filipa Salače soutěžícího v barvách Rivacold Snipers Team.

Závodní víkend začal volnými tréninky, v těch se Filip Salač pohyboval okolo desáté pozice a dalo se tak očekávat navázání na skvělý výsledek z posledního závodu ve Štýrském Hradci. Často bylo dokonce rychlejší, než týmový kolega Tony Arbolino. Dobrou formu potvrdil Salač také v kvalifikaci, zde se mu podařilo vybojovat skvělé desáté místo. Poprvé v rámci svého snažení ve třídě Moto3 tak český reprezentant měl možnost do závodu odstartovat mezi prvními deseti nejrychlejšími jezdci.

 

 

 

 

Nedělní závod se bohužel přes dobrou startovní pozici nepodařilo Filipovi proměnit v další bodový zisk. Okamžitě po startu se český zástupce propadl až na nebodovanou osmnáctou pozici a to i přesto, že v první zatáčce upadli hned tři adepti na vítězství. Salač se snažil získat ztracené pozice zpět a několik kol se držel na chvostu velké skupiny jezdců, z té se mu nakonec nepodařilo svou pozici vylepšit a cílem projel jako dvacátý.

S dnešním závodem tak pochopitelně nebyl spokojený. Šanci vylepšit si své bodové konto bude mít již příští víkend na stejném okruhu.

 

 

 

 

 

PR

Zdroj AČR

foto týmu 2020 a 2019

Fotky

Další články

Komentáře