Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Sobota, 9. listopadu 2019 (10:45) Pavel Jelínek

Finále Offroad Maratonu 2019 se jede dnes v Ředhošti.

Finále Offroad Maratonu se jede 9. listopadu v Ředhošti

Ředhošť (okr. Litoměřice) – Poslední souboje letošní sezony na terénních strojích vyvrcholí nastávající sobotu 9. listopadu na známé trati v Ředhošti. Osmý díl Offroad Maratonu zde odstartuje v 8 hodin závodem motorek. Potrvá dvě hodiny, stejně jako klání čtyřkolek. Auta odjedou finálovou čtyřhodinovku. Závěrečné body si rozdají také nejmladší offroaďáci.

Mistrovské tituly jsou ve většině kategorií ještě otevřené, proto se máme na co těšit. Parádní podívaná nás čeká i díky samotné ředhošťské trati, která se doslova mění před očima se změnou počasí. Pokud zaprší, bude i dvouhodinovka opravdu hodně dlouhá.


Ranní start připadá na jednostopé stroje. Protože drtivá většina terénních soutěží je už u konce, organizátoři očekávají velmi početné startovní pole. V osm hodin budou na startu nejen favorité soutěže, kteří se poperou o poslední body, ale také všichni, kteří ještě nechtějí své stroje uklidit do garáže. V první lajně těch nejlepších budou stát například Tomáš Coubal, Filip Boháč, Martin Prokeš nebo Jaroslav Chládek. Letošní sezonou se skvěle prohání také Petrové Hreus a Maršálek z mistrovských E1. Všichni zmiňovaní ještě mohou zamíchat závěrečných pořadím.


Naplno pojedou také čtyřkolkáři. Martin Miřejovský z mistrovských sportek sice skvěle útočí na svůj další mistrovský titul, ale Radek Porš nebo Michal Vágner ho určitě ještě pořádně potrápí. Veteráni už mají jasno, ale závodníci na strojích 4x4 ještě ne. Fanoušci se těší na souboj Radka Bezděka a Milana Laminy, který zatím ztrácí 10 bodů.

 


Po závodech nejmladších závodníků na motorkách a čtyřkolkář se rozduní motory aut. V čele bude hodně horko. Vedoucí buginy Aroma Gold racing a Quadservis Špak – Solitera Racing mají shodných 111 bodů! Mezi speciály do dvou litrů bude chtít stříbro udržet Wings team. A poutavá bude také situace u speciálů nad dva litry – jasno zatím není ani na jedné z medailových pozicích.


SOBOTA 9. LISTOPADU 08:00 – 10:00 závod MOTOREK (st. jun. 30 min.) 10:30 – 12:30 závod ČTYŘKOLEK (st. jun. 30 min.) 13:00 – 14:00 závod DĚTÍ A ML. JUNIORŮ 14:30 – 18:30 závod AUT
15:00 VYHLÁŠENÍ závodu motorek, čtyřkolek, dětí a juniorů 20:00 VYHLÁŠENÍ závodu aut a VŠECH CELÉ SEZONY 2019

 

 

Více na www.Offroadmaraton.cz.

 

PR

Fotky

Další články

Komentáře