Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Středa, 13. ledna 2021 (07:48) Pavel Jelínek

Fotovzpomínky na Monaco Historique 2006: Loučení s Hillem a Sagem.

Monaco Historique 2006: Loučení s Hillem a Sagem

Monaco Historique roku 2006 byla i podnikem loučení. Nemocí težce poznamenaný Phil Hill se přijel alespoň podívat na své miláčky a z rohu boxů pozoroval průjezdy drahocenných exponátů. Bylo to naposledy, co se vydal na tak náročnou cestu do Evropy a zemřel dva roky později.

Bývalý ředitel sportovního oddělení Renaultu, Jean Sage se roku 2006 ještě proháněl ulicemi – zemřel o tři roky později.  

Nezmar Stirling Moss závodil v jedinečném monopostu Ferguson P99 formule 1 a Jacky Ickx slavil znovushledání se svým strojem ze sezony 1972. Velkou pozornost ovšem vzbudily i česrtvě restaurované vozy Tecno-F1. Svého času příliš prachu nezvířily – v Monte Carlu roku 2006 ovšem byly středem pozornosti, tak jako desítky dalších zajímavých vozů...

 

 

Byl roku 2006 již jen tichým pozorovatelem: Phil Hill s chotí a autorem v boxech.

 

 

Jean Sage si ještě zajezdil ulicemi Monaka ve sportovním Ferrari.

 

 

 

Sir Stirling Moss v kokpitu Fergusonu P99 – vozu F1 s pohonem čtyř kol.

 

Jacky Ickx slavil znovushledání s Ferrari 312B z roku 1972.

 

 

Tecno PA123.

 

 

Tento plochý „anglický“ Tecno se roku 1973 na závodních tratích příliš často neobjevil, než zcela zmizel. Jeho majitel-jezdec dokončil restaurátorské práce těsně před Monaco Historique 2006.

 

 

12válec Tecno bratří Pederzaniů se v mistrovsví světa nikdy neprosadil.

 

 

Text a foto: Roman Klemm

Fotky

Další články

Komentáře