Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Neděle, 14. února 2021 (12:11) Radek Vičík

Francouzi si posvítili na tým ARC Bratislava. Oceňují, že je jiný

Uznávaný internetový magazín Endurance-Info se zaměřil na tým ARC Bratislava slovenského matadora Mira Konôpky. Vytrvalostní závody podle Francouzů potřebují nejen absolutní profíky, ale také nadšence s malými rodinnými stájemi. A právě ARC Bratislava dokáže s minimálním počtem lidí skvělé věci.

Před účastí ve FIA FEC s jediným Ligierem JS P217 na startovní listině třídy LMP2 se Slováci vydali do Dubaje. Tam rámci Asian Le Mans Series nasazují vůz Ginetta G61-LT-P3 kategorie LMP3. Boss týmu Miro Konôpka se v něm střída s Britem Charliem Robertsonem a belgickým pilotem Tomem Cloetem.

„Auto je dobré. Nabízí větší komfort než předchozí model,“ řekl slovenský jezdec a manažer v jedné osobě. „Je skvělé mít na trati různé modely. Mohli bychom to udělat jako každý jiný při testech, ale to není takové jako při závodech.“

Do Dubaje Konôpka přivezl Ginetty hned dvě, obě opatřené slovenskou poznávací značkou. Ale nemyslete si, že s autem LPM3 můžete normálně na silnici. Mít slovenskou registračku pro sportovní auta totiž výrazně ulehčuje přepravu vozu do jiné země.

Za pár týdnů zamíří Konôpka, jako řada jeho současných soupeřů z Dubaje, do světového šampionátu ve vytrvalostních závodech.  Své šance vidí realisticky: „Zatím jsme jediný potvrzený vůz značky Ligier.  Je pomalejší než Oreca, takže hůř hledáte jezdce. Všechno platím ze svých peněz. Jsem rád, že jsem se přidal k FIA WEC, které je stále nejlepším šampionátem pro prototypy."

Během svého působení ve světovém šampionátu bude ARC Bratislava využívat technickou podporu stáje Eurasia Motorsport. Letos Konôpku po ročnících 2017 a 2019 také čeká třetí start ve čtyřiadvacetihodinovce v Le Mans.

Slováci sice sezonu začali závodem na 24h v Dubaji s Lamborghini Huracan Super Trofeo, ale do světa GT se už letos vracet nechystají. Chtějí se soustředit čistě na program ve FIA WEC.  Ovšem na příští rok ARC Bratislava chystá premiérový start v Daytoně, samozřejmě v kategorii LMP3.

Foto: Asian Le Mans Series

Další články

Oblíbené fotogalerie