Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Pátek, 9. října 2020 (10:19) Pavel Jelínek

Francouzská rally legenda Sébastien Loeb a jeho nová výzva.

Francouzská rally legenda přináší svému novému týmu více než 20 let zkušeností s rally.

Sébastien Loeb doplní týmovou dvojici řidičů po nedávné zprávě, že pro BRX bude jezdit Španěl Nani Roma. Tady je vše, co potřebujete vědět:

- Loeb vyhrál mistrovství světa v rally rekordních devětkrát za sebou a není mu cizí ani rally Dakar. Poprvé se objevil v roce 2016, poté vystupoval čtyři po sobě jdoucí roky a v tomto procesu získal dvě pódia.

- V 46 letech také přidal své zkušenosti z FIA World Touring Championship, 24 hodin Le Mans, X Games, testů Formule 1 a FIA GT Series.

 

 

 

 

-  „BRX má pro Rally Dakar 2021 velké ambice a jsem nadšený, že budu součástí cesty s týmem. V každé oblasti týmu je obrovské množství zkušeností; nejlepší v oboru s Prodrive, historií úspěchu Davida Richardsa a bohatou historií Bahrajnu v motoristickém sportu. Této kombinaci je těžké konkurovat a jsem si jistý, že se na duny v příštím ročníku Dakaru vydáme jako silní uchazeči. “

- Nový tým - založený Prodrive International, společný podnik mezi Bahrajnským královstvím a předním světovým britským motoristickým podnikem Prodrive - je veden Richardsem. Během svého působení vedl Richards týmy Prodrive k šesti titulům mistrovství světa v rally, šesti vítězstvím v Le Mans a zkušenostem s vedoucími úspěšnými týmy F1. Rallye Dakar je však výzvou, kterou musí ještě podniknout.

- Loeb bude řídit vůz BRX na míru Dakar Rally T1 - vůz s pohonem všech kol poháněný přeplňovaným zážehovým motorem V6 o objemu 3,5 litru. Vývoj vozu a motoru probíhá ve společnosti Prodrive od poloviny roku 2019 a první vůz by měl být představen na podzim.

- Loeb dodává: „Cílem Dakaru je určitě konkurenceschopnost. Doufám, že budeme schopni bojovat se všemi ostatními řidiči. Víme, že máme málo času, ale jsem si jistý, že odvedeme dobrou práci. Cílem je boj o vítězství! “

 

 

 

 

 

 


PR

Zdroj a foto : RB

Neprošlo jazykovými úpravami a redakční  korekturou.

Fotky

Další články

Komentáře