Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Pátek, 31. července 2020 (18:08) Karel Lacina

Francouzský šampionát Superbike otevře o víkendu letošní oponu na Magny Cours.

Po dlouhé pauze konečně rozjedou svoji letošní sezonu i jezdci francouzského šampionátu superbiků FSBK, kteří si to o první letošní body rozdají na okruhu v Magny Cours.


Suverénem loňské sezony byl Mathieu Gines, jenž dokázal triumfovat v pěti z osmi závodů a i letos nemyslí na nic jiného , než na obhajobu titulu. Nebude to ale mít vůbec jednoduché, protože na domácí okruhy se vrací bývalý jezdec MotoE Kenny Foray, který pojede s BMW týmu MDS.

Mezi další favority se řadí i další dvojice jezdců z top 5, Axel Maurin a Morgan Berchet, stejně jako šampion Supersport 600 z roku 2018 Louis Bulle, všichni na strojích Yamaha. Kartami bude určitě míchat i nová akvizice šéfa týmu BMW Tecmas Michela Aiguzeaua Alan Techer, který už si vyzkoušel i světový šampionát Moto3.

Ve výčtu všech favoritů nesmí chybět ani trojice Matthieu Lussiana, David Muscat a Florent Tourne a překvapit může i někdo z dalších.

 

 

 


V loňském roce na Magny Cours dvakrát vyhrál Maximilien Bau a díky dalším výsledkům se stal šampionem kategorie Supersport600 a letos jde také za obhajobou, ale musí počítat se svým největším soupeřem Guillaumem Raymondem, jenž do roku 2019 vstupoval v roli největšího favorita a nakonec vyhrál pouze jeden závod a skončil mezi poraženými.

A svůj titul z roku 2017 bude chtít zpět i navrátilec Cédric Tangre, který jako jeden z mála nejede Yamahu, ale Triumph. I zde je další řada dravců jako Guillaume Pot, Corentin Brenon nebo Yvan Laetzig, se kterými také musíme počítat.

 

 

 


Společné jízdy letos pojedou Supersport300 a Pre Moto3 a po odchodu celé řady jezdců do vyšších kategoriích je zde všechno otevřené. Podle testů by měli patřit k největším rivalům Exupery Beaumont a Louis Lagrive, ale pozor si musejí dát na ze Supersport600 přicházejícího Guillaumeho Jucha.

Bývalý jezdec MotoGP Marc Fontan dal dohromady ve svém týmu FT Racing Academy hodně ambiciozní sestavu a jeho tři jezdci budou v každém ze závodů také určitě hodně vysoko.

 

 

 


Francie je jednou z mála zemí kde stále ještě jezdí sajdkáry, ve kterých vládne Sebastien Delannoy, který má na svém kontě už 14 mistrovských titulů a letos pomýšlí na další. Nový stroj s obsahem 600 ccm představí další legenda Angličan Tim Reeves několikanásobný světový šampion a druzí z loňského roku Vinet/ Vinet doplňují seznam aspirantů na titul v kategorii F1.

Ve třídě F2 by bylo překvapením, kdyby na konci sezony stála jiná posádka než Chanal/ Lavoler.

 

 

 

 

KALENDÁŘ 2020

1. a 2. srpna - Magny-Cours (58) - Moto Club Nevers et de la Nièvre 
22. a 23. srpna - Circuit Carole (93) - Akce MC Motors 
12. a 13. září - Lédenon (30) - MC Lédenon 
17. a 18. října - Pau Arnos (64) - Moto Club Pau Arnos 
24. a 25. října - Nogaro (32) - ASM Armagnac Bigorre

 

 

Zdroj: FSBK

Neprošlo jazykovou korekturou

Další články

Komentáře