Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Čtvrtek, 6. srpna 2020 (19:42) Karel Lacina

Francouzský šampionát v závodech do vrchu začíná na Mont Dore

Jestliže ve většině evropských zemích svoje národní šampionáty v závodech do vrchu definitivně odpískali, dvě velmoci tohoto sportu Francie a Španělsko se závodů dočkají i když v mnohem menším množství než bylo původně v plánu.


Na jedné z legendárních tratí, která je i součástí evropského seriálu, fracouzském Mont Dore, otevře o víkendu svoji mistrovskou sezonu elita ze země galského kohouta. Na více jak pětikilometrová trati, kde se jezdí už od roku 1962 a kde v rámci evropského šampionátu sváděla vždy velké bitvy italská smetánka s místními se představí více jak stovka jezdců, mezi kterými nechybí žádný z favoritů.


Ve skupině A mají bohaté zastoupení cupové Renaulty Clio různých evolucí a také Seaty Leon Super Copa, které právě na francouzských vrších našly své další závodní uplatnění.

 

 

 

Hned šest speciálu je přihlášeno do kategorie GT s převahou GT4. Nové Porsche 997 GT2 představí Philippe Marion a z okruhů pocházející Alpine GT4 Anthony Dubois. Těžší kalibr však bude ve třídě GTTS. Kromě šesti stále populárních Mitjetů nechybí ani několik GT3.

Favoritem je bezesporu pravidelný účastník evropského šampionátu Pierre Courroye s McLarenem MP4 GT3, kterému bude chtít ztěžovat život i u nás dobře známý Philippe Schmitter s Renaultem RS01.

 

 

 


Výrazné zastoupení budou mít ve startovní listině sportovní prototypy a monoposty, stejně jako litrové rakety CM. Přihlášeno je hned 14 strojů Norma M20FC mezi kterými mají největší ambice Yannick Latreille, Anthony Carifi nebo Olivier Augusto a rychlá bude i silná skupina mladých střelců.


Pryč jsou doby kdy si to o vítězství mezi klasickými formulemi rozdávalo více jak deset F3000. Tentokrát je ve startovní listině celá řada Formulí 3 z nichž Billy Ritchen disponuje Dallarou F317 Mercedes, která jezdila šampionát Euroformula Open. Velké zastoupení mají klasické Formule Renault a jsou tu i čtyři Tatuusy Formule Master.

 

 

 


O absolutní vítězství si to však zřejmě rozdá trojice nejrychlejších vozů skupiny E2SC. Nejslabší z nich je zřejmě Fabien Bourgeoin s konstrukcí Revolt 3 PO. Asi by bylo velkým překvapením kdyby nejrychlejší časy nezajížděla dvojice největších favoritů na zlato. Několikanásobný francouzský šampion Geoffrey Schatz zůstal věrný osvědčené Normě M20 FC zatímco Sebastien Petit výrazně přezbrojil.

Traťový rekordman u Ústí nad Orlicí, který se letos ukázal i v Náměšti nad Oslavou , našel inspiraci v prototypech z amerického Pikes Peaku, a postavil zbrusu nový vůz NOVA NP01 s pohonem všech čtyř kol a dá se očekávat útok na traťový rekord.

 

 

Zdroj: FFSA

Neprošlo jazykovou korekturou
 

Další články

Komentáře