Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Pondělí, 16. listopadu 2015 (11:51) Rostislav Bajko

Gladiator RX510 MLE

A protože začínají "krásné" dny, mnoho deště bláta a ziních dlouhých večerů, tak jsme se rozhodli navštívit MTT Moto v Brně a posvítit na čtyřkolky, které asi jediné budou dělat společnost motorkářům v tomto období. A ptáme se pana Ivoše z této společnosti na údajně velmi kvaitní stroje, které prodávají. Jeho slova čtěte níže.

"Máme tu nejprodávanější stroj od CF Moto. U nás je to spíše známe jak JordanMan, řada G GLADIATOR RX510. Je to model, který se prodává moře let, řekl bych kolem 8 let,stále se to střídá modelově 510 a 530.

Modely se liší jen předním světlem, malinko designem. Ale motor , rám, podvozek je stále stejný. Pokud tedy budu potřebovat motorový díl, pasuje vše na oba modely.

Ohledně náhohu  je řešena na zadní nápravu, připojení 4x4, uzavíratelný přední diferák. Takže opravdu frajerská a plnohodnotná terénní čtyřkolka. Pohonnou jednotku zde máme čtyřkatní jednoválec SOHC, výkon 14,5 kW při 6.500 otáčkách.  Výkon motoru se dá upravit u nás na celých 30 kW. Krouťák je kolem 40 Nm při 5.500 otáčkách.

Je okapotovaná z velmi odolných plastů a z vlastní zkušenosti vím, že když to zahodím a začne se to kutálet "panna - orel" tak odletí zrcátka, ale jinak to zůstane celý. 

Čtyřkolka je velice dobře ovladatelná a dokonce hostesky, které na tom jezdí na srazech a váží pohých 50 kg nemají problém s řízení i když to nemá posilovač řízení. 

Ve výbavě je samozřejmě tažné homologované, přední naviják který bohatě stačí na práci a hobby ježdění v terénu. Navíc se dá přikoupit mnoho příslušenství počínaje od radlicí na sníh, hlínu nebo kamení. Můžeme připojit různé kartáče na čištění velkých ploch nebo chodníků. Můžeme připojit na zadní část metače soli a štěrku. Dokonce jedna společnost která udržuje kluziště ve velkém městě tento stroj zakoupila a osadila ho radlicí na sníh a do zadní části namontovala metač, který byl uzpůsoben na metání horké vody. A v léte majitel tento stroj využívá pro svoje potěšení v lesích. 
Známe případy, kdy někteří menší zemědělci toto používají na orání pole. Pouze připojí kovový pluch a hrnou.

Samozřejmě v neposlední řadě se dokupuje i příslušenství typu různých držáků na zbraně. Vhodné pro myslivce. Máme tu v nabídce různé kufry, ochranné rámy. Můžeme nasadit silniční pneumatiky, které si objednávají starší lidé na výlety z důvodu pohodlí. Na motorky se již necítí, tak přecházení právě na čtyřkolky a bez problému to zvládají. 

Tento výrobce z Číny jako jediný prodává své produkty i v Kanadě, kde prošla řadou tvrdých testů. Kvalita, spolehlivost a jiné aspekty, které mají zelenou k prodeji. Tak proč by nesplňovaly normy pro ČR."

Mě osobně se líbí poměr ceny a kvality výrobku. Tento stroj se dá koupit ve velmi dobré výbavě včetně tažného a navijáku již za 124 tisíc právě v Brně u prodejců MTT-Brno. Pokud bych si kupoval podobný stroj, určitě to nebudou zavedené japonské značky. A důvod je jediný. Kvalita je stejná ale ceny jsou drtivě nižší. A to je pro mě v tuto chvíli rozhodující. 

Fotky

Další články

Komentáře