Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Neděle, 1. března 2020 (16:41) Karel Lacina

Harrison Burton vítězí v závodě NASCAR XFinity Series ve Fontaně.

Šampionát NASCAR rychle pokračuje dál, a o tomto víkendu se závodí na Superspeedway ve Fontaně. V programu tentokrát chybí trucky, takže první závod odjela až XFinity Series, mající před sebou Production Alliance Group 300.

Všem vytřel zrak devatenáctiletý mladík Harrison Burton, a za vydatné pomoci svého týmového kolegy Rileye Herbsta, si dojel pro své první vítězství. Do čela se dostal v závěrečných kolech a zkušeně si pohlídal všechny soupeře. Cílem projel o 0, 455 s před Herbstem, přičemž třetí Austin Cindric ztratil 0, 642 s.

Brandon Jones ve třetím voze Joe Gibbs Racing vedl prvních 73 kol, ale musel neplánovaně měnit pneumatiky, aby nakonec doplatil na kontakt s jedním ze soupeřů při jednom z restartů, a dokončil v poli poražených. Šestnáct kol se držel na špici Stewart Haas Racing Ford Chase Briscoeho, vítěze z minulého týdne z Las Vegas, ale po problémech ve 26 kole byl nakonec klasifikován jako 19 se ztrátou dvou okruhů.

 


Syn bývalé hvězdy NASCAR Sprint Cupu Jeffa Burtona působil v loňské sezoně v Gander RV Outdoors Truck Series, a prvním triumfem vylepšil náladu po sezoně bez jediného výraznějšího úspěchu.


" Je to skvělý pocit vyhrát, ze všech stran jsem slyšeli, že na to nemáme, že nejsme schopni napodobit to, co se týmu povedlo loni, kdy Christopher Bell zářil. Jsou chvíle kdy začneš procházet krizí a pochybovat o sobě, ale získat výhru je obzvláště po loňské sezoně fantastické.

Je to dobrý začátek roku 2020. Trochu jsme museli zabojovat, ale jakmile jsem se dostal do vedení, bylo opravdu těžké vše uhlídat. Snažil jsem se jet chytře a neskončit hloupě ve zdi. Je to něco, na čem jsme jak já tak i celý tým tvrdě pracovali".

 


Herbst zatím nevyhrál ani jeden závod v žádné ze tří nejlepších sérií NASCAR a jak řekl, i tentokrát potřeboval ještě více času, aby se pokusil dostat na špici.


" Jsem na Harrisona opravdu hrdý. Já i on jsme na tomto výsledku mimo sezonu tvrdě pracovali. Všude psali, že na něco podobného nejsme ještě připraveni a že se nám to nemůže v této sérii povést. Pokračujte v tom dál, protože další výhry ještě určitě přidáme".


Burton opouští Kalifornii na čele celkového pořadí, když za ním druhý Briscoe ztrácí deset bodů. Třetí Cindric je zpět o 18 a čtvrtý Sieg již o 24 bodů.


1. Harrison Burton TOYOTA
2. Riley Herbst TOYOTA
3. Austin Cindric FORD
4. Ryan Sieg CHEVROLET
5. Justin Haley CHEVROLET
6. Anthony Alfredo CHEVROLET
7. Daniel Hemric CHEVROLET
8. Ross Chastain CHEVROLET
9. Jeremy Clements CHEVROLET
10. Josh Williams CHEVROLET

 

Zdroj: NASCAR

Neprošlo jazykovou korekturou
 

Další články

Komentáře