Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Čtvrtek, 4. června 2020 (10:41) Pavel Jelínek

Hejtman JMK uvádí některá fakta na téma jednání o Moto GP na pravou míru.

Krátký výstup z dnešního brífinku hejtmana JMK Bohumila Šimka k MOTO GP:

„První fázi jednání o budoucnosti GP ČR od roku 2021 s Dorna Sports jsme zahájili společně s primátorkou Brna Markétou Vaňkovou, a to v lednu letošního roku přímo v Madridu osobně s panem Carmelo Ezpeletou. V důsledku pandemie COVID-19 jsme byli osloveni s mimořádnou nabídkou na pořádání GP ČR v letech 2020 a 21.

Následně se mi podařilo se vyjednat komplexní dohodu, která zajišťovala konání GP ČR v obou letech za exkluzivních podmínek. Tím by fanoušci GP, kteří si již koupili vstupenky, nepřišli o zážitek z tohoto závodu a vznikl by prostor pro jednání o budoucnosti GP od roku 2022. Následovalo moje jednání s ministryní pro místní rozvoj Klárou Dostálovou, kde se také podařilo dojednat podporu státu při dodržení sjednaných podmínek pro tyto dva ročníky Grand Prix ČR. 

 

 

Proč na konci těchto jednání následoval zcela nestandardní postup města Brna v podobě samostatného jednání s panem Ezpeletou, mi není zcela jasné. Také není zcela standardní, že medializujeme zatím neukončená jednání o podmínkách, za kterých by se mohlo uskutečnit Mistrovství světa silničních motocyklů v Brně v letošním roce a v roce 2021.

Ale s ohledem na poslední kroky vedení města Brna jsem nucen některá fakta uvést na pravou míru.

 Proto jsem dnes oslovil paní primátorku se žádostí o co možná nejbližší termín našeho jednání na toto téma. Stále věřím, že máme společný zájem na udržení této prestižní akce v České republice, v Jihomoravském kraji a v Brně.

A doufám, že události posledních dnů neohrozí uzavření finální smlouvy o konání Grand Prix ČR 2020 a 2021 za podmínek, jaké byly předjednány,“ řekl hejtman JMK Bohumil Šimek.

 

 

 

 

 

Viz také :

Vyjádření hejtmana k MOTO GP 2020 atd !! Primátorka ohrožuje jednání a budoucnost GP !

Vyjádření primátorky Brna k MotoGP 2020 event 2021 atd.

PR

JMK

Fotky

Další články

Komentáře