Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Úterý, 19. května 2020 (10:19) Pavel Jelínek

Honza Černý po devíti letech opět ve WRC.

V sobotu jsem se po 9 letech  opět svezl s Fabií WRC!! Nebylo to ale jen hezky strávené odpoledne. Byl to obrovský emoční zážitek pro všechny zúčastněné! To, že éra starých WRC byla úplně to nejvíc, co rallysport zažil, je jasný!

Sám jsem se v tom jen utvrdil. To, že z toho auta jde strach, jen se na něj podíváš, není nic proti tomu, když ho nastartuješ a bouchneš tam jedničku, auto poskočí asi o metr a ty máš strach! 

Zátah! Řev, smrad, kouř a velký příděl emocí! Jede to jako kráva! Řadí to neskutečně, brzdí tak, že podle toho vymysleli "lezou Ti oči z důlku". Moc to sice nezatáčí a čudlíku tam je jako v Boingu 747, z toho půlka k ničemu - jedním slovem, no vlastně dvěma - Dobře hustý ...!

Ale teď k tomu podstatnému. Když si Marian Šín v roce 2017 pořídil tuhle bestii, která byla "lehce" opotřebovaná  a vyrazil na domácí závod rally Příbram, svítily mu oči tak, že okolo několika stovek kilometrů nebyl štastnější člověk. Neřešil, zda to zrovna jede na 3 válce, že je z toho zrovna zadní náhon, nebo že to náhodou neřadí.

Prostě měl doma WRC, řídil WRC a plnil si sen! Teda splnil si sen!

 

 

Jenže co dál...? Marián měl rád věci hezké, čisté a ve 100% stavu. Což se tehdy o Fabii č. 9 říci opravdu nedalo.
Začala tedy akce Z, v tomhle případě akce velké F. Téměř vetšina lidí si ťukala na hlavu. Když se dozveděli, že během pár dnů rozebral auto do šroubku, že už se to nikdy nedá dohromady, že to nikdo už neumí nastavit, seřídit, složit, naprogramovat a tak.

Bylo mu to jedno. A veděl, že to prostě dokáže. A dokázal. Sice u toho bohužel v sobotu nemohl být, ale myslím, že i tak měl velkou radost. Dokázal to! Vše připravil, sehnal a hlavně dal dohromady lidi, kteří mu s tím pomohli! A těm všem bych chtěl poděkovat. Složit obrovskou poklonu a popřát hodně štěstí.

Jste frajeři! Srdcaři! Jsem si jistý, že je moc spokojený! Možná jen že tam chybělo to křídlo:)

 

 

 

Jan Černý
Zdroj faceb

Fotky

Další články

Komentáře