Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Neděle, 1. prosince 2019 (14:52) Karel Lacina

Interlagos hostil finále Porsche Imperio GT3 Cupu

Na okruhu Carlose Paceho Interlagos v Sao Paulu se konal závěrečný závod brazilského Porsche GT3 Cupu, vytrvalostní 500 km na 117 kol. GT3 Cup je v součastnosti nejvýznamější šampionát vozů GT, který se v Brazílii jezdí, a kromě klasických krátkých sprintů probíhá i Endurance Cup. 


Vedoucí jednotlivých týmů postavili do svých posádek to nejlepší, co měli k dispozici, a tak vedle bývalých pilotů F1 Ricarda Zonty nebo Nelsona Piqueta jr., stála na startu i hvězda cestovních vozů, vedoucí jezdec WTCR Esteban Guerrieri z Argentiny. Nechyběla ani řada zvučných jmen ze Stock Car a ze závodů sportovních prototypů.

 

 

Již při zaváděcím kole na sebe upoutala nežádoucí pozornost posádka se startovním číslem 4. Filipe Albuquerque jen bezmocně v boxech zíral, jak jeho kolegovi upadlo přední kolo a vůz míří k mechanikům, což znamenalo start až z chvostu celého pole. Během čtyřhodinového závodu se jim však povedl neuvěřitelný obrat. Hladce postupovali polem a v polovině závodu již byli mezi nejlepšími.

Přesně naopak si vedli jejich týmový kolegové. Esteban Guerrieri vše rozjel na jedničku a užíval si postavení lídra, ale poté,   co vůz předal svému kolegovi, ten už na výkon Argentince nenavázal a dvojice jen s obtížemi udržela první desítku.

Baptista s Albuquerquem se v závěru dokázali dostat do čela, Baptista už pouze kontroloval svůj náskok a dokonali tak neuvěřitelný obrat.

 

Šampiony v divizi 4. 0 se pro letošní rok stala dvojice Hellmeister a Seripieri. Ti se po celé čtyři hodiny drželi mezi elitou a cílovou metu protali jako čtvrtí. Ve slabší skupině 3. 8 patří koruna dvojici Leonardo Sanchez a Atila Abreu, v závodě na 13 místě.

Během celého závodu nemusel ani jednou na trať saffety car, což je v Brazílii hodně vzácné, a o vyrovnanosti celého pole svědčí prvních šest posádek v cíli ve stejném kole, jako vítěz.

1. Vitor Baptista/ Filipe Albuquerque
2. Werner Neugebauer/ Ricardo Zonta
3. Alceu Feldmann/ Gabriel Casagrande
4. Luca Seripieri/ Alan Hellmeister
5. Pedro Aguiar/ Guilherme Salas
6. Sylvio de Barros/ Caca Bueno
7. Carlos Ambrosio/ Dennis Dirani
8. Miguel Paludo/ Justin Allgaier
9. Ricardo Baptista/ Lucas Di Grassi
10. Felipe Baptista/ Esteban Guerrieri
 

 

Zdroj : Faceb

Další články

Komentáře

Oblíbené fotogalerie