Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Čtvrtek, 5. dubna 2018 (12:15) Pavel Jelínek

Jak chránit skútr či motorku před ukradením ?

7 tipů, jak ochráníte váš skútr či motorku před ukradením

5. 4. 2018, Praha – V Česku se v roce 2017 ukradlo 2 592 skútrů a motorek. Asi nikoho nepřekvapí, že počet krádeží začal rapidně růst na začátku sezóny v dubnu a květnu. Nejvíc krádeží vůbec ovšem proběhlo koncem roku, nejspíš proto, že lidé nestihli své motorové miláčky řádně uklidit do garáže. Abyste nebyli dalším číslem v policejních statistikách, řiďte se sedmi jednoduchými radami bezpečnostního experta společnosti ASSA ABLOY Antonína Terše:

  1. Parkujte na vhodném místě: dostatečně rušném, aby neměl zloděj moc času a klidu na práci, ale přitom jen natolik rušném, aby nemohl pracovat bez povšimnutí. V době, kdy je bezpečnostní kamera na každém rohu, stojí za pokus zamknout skútr právě v zorném poli nějaké kamery.

  2. Použijte pořádný řetěz: musí odolat nejen povětrnostním vlivům, jako je neustálé střídání tepla, zimy, vody a sucha, ale také běžným nástrojům – štípacím kleštím, pilce na železo nebo kladivu. Přesně takový je vysoce kvalitní kalený ocelový řetěz Yale. Má délku 900 mm, což bez problémů stačí i pro velké motorky. Je vyroben z tvrzené kalené oceli a po celé délce ho chrání odolný textilní návlek, který zvyšuje jeho odolnost. Očka řetězu mají průměr 10 mm a celý řetěz je uzamykatelný pomocí visacího zámku. Prémiový řetěz Yale i s kvalitním visacím zámkem Yale lze koupit do 620 Kč na webových stránkách www.fab.cz.

  3. K řetězu patří odolný zámek: nemá cenu investovat do drahého řetězu, když pak zámek každý rozbije malým kamenem. Také zámek by měl být odolný proti nepřízni počasí i sebevětším snahám zloděje o rozbití či odemknutí.

  4. Odstrojte ze skútru či motorky vše, co není potřeba: ponechat na něm navigaci nebo handsfree jen zbytečně upoutá pozornost.

  5. Poutejte jen k pevným předmětům: v ideálním případě použijte více řetězů a několik zámků, které znemožní skútru odjet (např. přes kotoučovou brzdu) a připoutají ho k předmětu, který nelze snadno vyvrátit nebo jinak uvolnit.

  6. Investujte do alarmu: Skútr či motorka je už dost velký stroj a můžete v něm ukrýt zabezpečovací zařízení. Často je přímo součásti zámku na kotoučovou brzdu a sleduje, zda se skútr nedal nenadále do pohybu nebo s ním někdo příliš netřese.

  7. Nechte kolo sledovat: Když už vám vašeho miláčku přeci jen ukradnou, není na škodu mít přehled, kde se s ním zloděj pohybuje. Dnes již existuje řada sledovacích zařízení vysílajících průběžně informaci o své poloze. Stačí vhodně umístit malou krabičku a platit drobnou částku za datové služby spojené s hlášením polohy.

 

 

*****

 

O společnosti Yale

Globálně uznávaná značka Yale je předním inovátorem a průkopníkem inteligentních bezpečnostních zařízení. Své výrobky vyváží do více než 125 zemí a letos slaví významné výročí. V roce 2000 koupil společnost Yale zámkový konglomerát ASSA ABLOY.

Další informace o zámcích na skútry a motorky najdete na www.fab.cz.

 

O ASSA ABLOY

Společnost ASSA ABLOY je světovým lídrem v řešeních pro otevírání dveří, které jsou určeny pro uspokojení potřeb koncových uživatelů, jako je bezpečnost a pohodlí. ASSA ABLOY se od svého založení v roce 1994 rozrostla z regionální společnosti na mezinárodní skupinu s přibližně 47 000 zaměstnanci, působící ve více než 70 zemích světa a s ročním obratem ve výši 179 miliard korun.

 

PR

Další články

Komentáře

janb Čtvrtek, 2. července 2020 (15:15) Odpovědět

Dobrý den. Vybírám řetěz a potřeboval bych poradit. Chtěl bych vybírat z této stránky https://scooter-tuning.cz/kategorie-produktu/naradi-a-prislusenstvi/zamky-a-zabezpeceni/ Máte nějaké doporučení.