Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Pondělí, 24. února 2020 (22:55) Karel Lacina

James McFadden šampionem australských Sprintcars.

Pátý titul v australském šampionátu QSS World Series Sprintcars získal po dechberoucím vítězství na závodišti v Perthu James Fadden po smůle Kerryho Madsen, jenž skončil se zlomenou nápravou. Mcv Fadden vstupoval do závodu s náskokem 42 bodů na Madsena a poté co zaznamenal 3. a 4. místo v rozjížďkách ještě 22 dalších přidal.


Madsen přitom prožíval jednu tragédii za druhou, když bojoval s neposlušným motorem, díky čemuž se kvalifikoval až na 16. místě. Před rozjížďkami se rozhodl pro výměnu a udělal dobře i když 1. a 3. místo mu zajistilo pouze 11. pozici na startu. Mc Fadden přišel o prozatimní pole position po nevydařeném zlatém rozstřelu, když na jeho místo pokročili Brad Maiola a Cory Eliason.

McFadden se okamžitě po startu zařadil za Eliasona a začal se blížit konec nadějí Madsena. Po kontaktu s Taylorem Millingem začalo být něco špatně, ale po restartu závodu to vypadalo, že se vše ustálilo. Bohužel obkroužil ještě dvě kola a se zlomenou přední nápravou pro něho letošní sezona skončila, stejně jako šance na titul.

 


Mc Fadden už nemusel na nic brát ohled a nekompromisně se pustil do stále vedoucího Eliasona, který se však neuvěřitelným způsobem bránil všem jeho útokům. Vzdálenost mezi nimi byla naprosto minimální až to v posledním kole konečně vyšlo a nový šampion projel cílem s nicotným náskokem 0, 097 s.

Na devátém místě si dojel pro třetí místo celkově Tatnell, a na 12. pro titul nováčka roku Jock Goodyer.


1. James McFadden
2. Cory Eliason
3. David Murcott
4. Bradley Maiolo
5. Jason Kendrick
6. James Inglis
7. Rusty Hickman
8. Brock Hallett
9. Brooke Tatnell
10. Ben Van Ryt


Konečné pořadí: 1. Mc Fadden 3906 b., 2. Madsen 3682 b., 3. Tatnell 3092 b., 4. Goodyer 3025 b., 5. Wolfe 3022 b.

 

Zdroj: Faceb

Foto: Richard Hathaway

Neprošlo jazykovou korekturou
 

Další články

Komentáře