Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Úterý, 12. listopadu 2019 (22:24) Karel Lacina

Japonský asfalt bude WRC slušet.

O víkendu se odjela v Japonsku kandidátská soutěž Central Rally Aichi, kdy se pořadatelé představili komisařům FIA a ukázali, že japonský asfalt bude WRC slušet. Jako hlavní tahák zde tým Toyota Gazoo Racing WRT nasadil největší domácí talent pro světovou rally Takamota Katsutu, pro něhož to byl poslední letošní ostrý start se špičkovým Yarisem WRC a poté , co si ho vyzkoušel už na sněhu a šotolině , tak dokončil svůj program s tímto špičkovým vozem pro letošní rok.

Jeho šéf Tommi Makinen k tomu řekl : " WRC v Japonsku je pro náš tým opravdu velice důležité. Dlouho jsme o tom snili a jsem velice potěšen jaký úspěch měla tato zkušební soutěž. Byla zde fantastická atmosféra a spousta fanoušků, Takamoto si soutěž užil a ukázal jak dokázal zrychlit a předvedl svůj talent."


Není asi důležité, že Katsuta bez problémů jasně zvítězil, konkurence disponovala pouze slabšími vozy a jiný výsledek než jakým soutěž skončila by byl velkou senzací. Druhý skončil Katsutův souputník, mladý Hiroki Arai, kterého navigovala legendární Ilka Minor. Divoký Japonec pilotoval Citroen C3R5 a tentokrát dokázal udržet na uzdě své nervy a francouzský speciál dovezl ve zdraví do cíle.

Three Five Motorsport připravuje letos Fabii R5 pro dalšího domácího rychlíka Osamu Fukunagu a ten doplnil předchozí dvojici na stupních vítězů. Za zmínku ještě stojí čtvrté místo Heikki Kovalainena. Tento bývalý pilot F1, plně se už věnující rally dostal k dispozici Toyotu GT98 R3  a ztráta necelých deseti minut na vítěze je pro dvoukolku lichotivá. 


Katsuta po skončení soutěže řekl: " Byl jsem překvapen a hodně nadšený z toho, kolik fanoušků se na RZ přišlo podívat. Jízda s WRC po úzkých lesních cestách plných zatáček byla hodně těžká, ale doufám, že jsem přispěl k povzbuzení všech mladých japonských jezdců a pozval všechny na příští rok".
 

 

Zdroj: Faceb

Další články

Komentáře