Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Pátek, 14. srpna 2020 (09:13) Pavel Jelínek

Královna rallye z Česka.

ŠKODA FABIA Rally2: Královna rallye

Do ostrého soutěžního nasazení v roce 2019 vyrazila modernizovaná ŠKODA FABIA Rally2 evo. Předcházely tomu tisíce testovacích kilometrů na šotolině, asfaltu, sněhu i ledu. Cílem bylo vyvinout vůz, který dokáže schopnosti svého respektovaného předchůdce posunout ještě dál. Ten během čtyř let vybojoval hned tři tituly v mistrovství světa, stovky vítězství v soutěžích na všech kontinentech a stal se světově nejúspěšnějším rallyovým vozem ve své třídě.

Mezi jezdci mimořádně oblíbený vůz nyní pohání přepracovaný motor o objemu 1,6 litru s vyšším výkonem, účinnějším chlazením i mazáním a rychlejší elektronikou. Tomu byla přizpůsobena také převodovka, u níž byla současně prodloužena životnost. Celá karoserie byla zesílena a podvozek dostal delší dráhy odpružení pro více přilnavosti v extrémních podmínkách. Řízení má přímější převod a uvnitř posádky ocení také nový displej.

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=8XuVeow-Ywg          

          

DALŠÍ VIDEA zde.

TECHNICKÉ PARAMETRY

Vůz
Sériový model ŠKODA FABIA 3. generace
Délka 3 999 mm
Max. šířka 1 820 mm
Min. hmotnost 1 230 kg
Karoserie Upravena pro pohon 4x4
Ochranný rám
Motor
Přeplňovaný čtyřválec 1620 cm3
Přímé vstřikování
Max. výkon 212 kW
Max. moment 425 Nm
Hnací ústrojí
4x4
5-ti rychlostní převodovka
Manuální sekvenční řazení
Mechanické nápravové diferenciály (přední, zadní)
Podvozek
McPherson vpředu i vzadu
Brzdové kotouče asfalt - Ø 355 mm / šířka 32 mm
šotolina - Ø 300 mm / šířka 32 mm
Elektronika
Magneti Marelli
Palivová soustava
Speciální palivová nádrž objem 82.5 l
Spotřeba 0.6 l/km SS
Disky kol
Asfalt 8"x18" - min. hmotnost 8.9 kg
Šotolina 7"x15" - min. hmotnost 8.6 kg
Pneumatiky
Michelin

 

 

Úspěchy projektu

Nejúspěšnější závodní vůz v historii značky ŠKODA v letech 2015 až 2019 ovládl soutěže po celém světě. Jezdci v barvách týmu ŠKODA Motorsport s ním čtyřikrát v řadě získali titul mistra světa ve své kategorii – Esapekka Lappi v roce 2016, Pontus Tidemand v roce 2017, Jan Kopecký v roce 2018 a Kalle Rovanperä v roce 2019.

Díky své odolnosti, spolehlivosti a konkurenceschopnosti si zároveň FABIA Rally2 získala velkou oblibu mezi zákaznickými týmy, kterým pomohla k desítkám národních a řadě regionálních titulů.

PRODÁNO PŘES 340 VOZŮ

 

 

PR

Zdroj 

Další články

Komentáře