Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Čtvrtek, 19. listopadu 2020 (08:38) Pavel Jelínek

Kryštof Kouble absolvoval závěrečný podnik FIM World Enduro Championship.

KRYŠTOF KOUBLE ZAKONČIL SEZÓNU V PORTUGALSKU


Český jezdec, člen ACCR Czech Talent Teamu Autoklubu České republiky a Dukly Praha Kryštof Kouble absolvoval o uplynulém víkendu závěrečný podnik FIM World Enduro Championship. Ten se měl původně odjet ve Španělsku, nakonec po změně kalendáře zůstaly týmy další víkend v portugalském Marco de Canaveses.

Ve třetím podniku se českému zástupci podařilo získat bronz ve třídě Junior 2 a připsal si 15 bodů do světového hodnocení. Tento skvělý výsledek se Kryštofovi bohužel nepodařilo zopakovat. V sobotu získal body za 8. místo a v neděli odstoupil ze soutěže kvůli zranění.

Portugalské soutěže jsou velice náročné. Obtížné kamenité přejezdy po místních kopcích braly jezdcům hodně síly. Nepřálo ani počasí, neděle se proměnila doslova v bahenní lázně. Trať i měřené rychlostní zkoušky byly poté hodně uklouzané a o pády nebyla nouze.

 

 

 

O titulu mistra světa se rozhodlo v neděli na posledním testu. Brad Freeman se ujal vedení od prvního testu a vše směřovalo k jeho vítězství. V posledním enduro testu ale upadl a titul mistra světa pro rok 2020 tak získal Stev Holcomb.

 

PR

Zdroj AČR

 

TV rozhovor viz ZDE.

a TV repo z finálového podniku MS 2020 ZDE.

Další články

Komentáře