Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Pátek, 10. července 2020 (15:15) Karel Lacina

Kvalifikaci 24h Series na Monze vyhrál tým Equipe Verschuur s Renaultem RS01 a slovenský Brutal Fish

Již dnes odpoledne v 15 hodin odstartuje na italské Monze druhý závod evropské části seriálu 24h Series. Dnes se odjedou první čtyři hodiny z celkového počtu dvanácti a poté vozy přenocují v uzavřeném prostoru bez přístupu mechaniků.


Poměrně velké překvapení se zrodilo již v dnešní dopolední kvalifikaci. Dlouhou dobu drželo nejrychlejší čas Porsche Herberth Motorsport, ale poslední měřené kolo skvěle vyšlo Mikeovi Verschuurovi s Renaultem RS01 Equipe Verschuur, a časem 1: 48, 821 zajistil svému týmu start z pole position.

Do druhé řady se postaví druhé Porsche Herberth Motorsport a Audi Car Collection. Max Edelhof v jeho kokpitu mohl být rád alespoň za čtvrté místo, když inkasoval penalizaci za porušení předpisů. Domácí sestava MP Racing měla velké problémy již v nájezdu do warm upu, kde se jejich Mercedes zastavil a mechanikům nastaly horké chvilky.

Rodinný tým Gostnerů vše zvládl a výsledkem je páté místo před Ferrari německé formace Wochenspiegel Team Monschau a před třetím Porsche bratří Renauerů.

 

 

 


Velkou rychlost potvrdilo nové KTM GTX Concept ve skupině GTX. Tým Reiter se s ním přetahoval o nejlepší čas s Huracanem ARC Bratislava a teprve poté co tým Mira Konopky dojezdil díky problémům s BoP, bral Štefan Rosina a spol nejrychlejší výkon.


Ve skupině vozů TCR proběhla velice dramatická bitva o pole position mezi týmem Martina Ryby Brutal Fish a švýcarským AC Motorsport. Vítězství strhl na stranu Slováků Daniel Lloyd, když naměřil 2: 01, 171. Až za touto dvojici je favorizovaná Autorama, kde Yannick Mettler jede s Micklasem Bornem a Constantinem Kletzerem, kteří usedli do Golfu poprvé a s vozem se zatím seznamují.

Druhý VW s italskou posádkou skončil až osmý. Teprve na čtvrtém místě figuruje Red Camel Jordan, vedle něhož se postaví skvostný Ligier JS2 Nordschleife Racing, vítěz kvalifikace skupiny TCX.

 

 

 

 

Zdroj: 24h Series

Neprošlo jazykovou korekturou
 

Další články

Komentáře