Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Sobota, 1. srpna 2020 (11:54) Pavel Jelínek

Lawson vítězem neutralizacemi zmařeného závodu F3 v Silverstone.

Lawson vítězem  F3 v Silverstone

Sobotní závod formule 3 v Silverstone vyhrál chráněnec Red Bullu, Liam Lawson z Nového Zélandu. V závodě, jehož druhá část byla poznamenána neutralizacemi, se prosadil před lídrem bodové tabulky Oscarem Piastrim. Igor Fraga a Roman Staněk z týmu Charouz Racing System těžili z dané situace maximum a posunuli se po nevydařené kvalifikaci do středu pole.

 

Americký poleman Logan Sargeant (Prema) shledal v sobotu pod lehce zataženou oblohou nad bývalým vojenským letištěm v Silverstone optimální podmínky. Již nevládlo tropické vedro pátku a podle toho vypadal i jeho odpich:

 

 

Vyrazil perfektně a provedl následující zatáčkovitou sekcí ostatní v pořadí Liam Lawson (Hitech), Oscar Piastri (Prema), Frederik Vesti (Prema) a Alex Peroni (Campos). Sargeant se ale z vedení dlouho nemohl těšit, již na Hangárové rovince ho totiž mladý Novozélanďan Lawson pusunul za sebe.

Vozy Charouz Racing Systemu se z prvního kola vrátly na pozicích 17 (Igor Fraga opět vystartoval raketově) a 24 (Roman Staněk). Smůlu měl již před startem Charouzův třetí vůz s Davidem SChumacherem v kokpitu. Kvůli (nevyřešené) technické závadě musel startovat z boxové uličky za ostatními. „Pech“ měla v prvním kole i dobře umístěná Sofia Floerschová (16.), kterou „otočil“ lehkým šťouchancem málo šarmantní Nor Dennis Hauger.

Na špičce se maličký junior Red Bullu, Lawson dokázal držet před trojlístkem vozů italské scuderie Prema, přičemž si Sargeant s Piastrim prohodili pořadí. Od poloviny závodu byl Australan v Novozélanďanově závětří a oba „protinožci“ si to rozdali o vedení. Jejich velmi zábavného souboje logicky využil Sargeant a dvojici dotáhl.

Toto soupeření ovšem přerušila neutralizace po kolizi Doohana s Viscaalem.

Úklid trati trval tak dlouho, že o vítězi měl rozhodnout sprint na zbývajících pět kol. Sprint, který byl ovšem zase rychle přibržděn: Při šarvátce ve středu pole otočil domácí Max Fewtrell krajana Olliho Caldwella a toho zle trefil Rakušan Lucas Dunner. Odklizení jediného monopostu (a z něj vyvřelých tekutin) z dráhy trvalo opěvovaným anglickým maršálkům opět tak dlouho, že už se znovu naostro nejelo…

Liam Lawson tak přišel k vítězství, které v závěrečné fázi ani nemusle hájit – nepříliš povedený „druhý poločas“ sobotního závodu F3 v Silverstone. Na stupínek vítězů směla společně s Novozélanďanem dvojice Premy, Oscar Piastri a Logan Sargeant.

 

 

Na 10. místě, které znamená vitální pole-position pro nedělní sprint, byl hodnocen Rus Alexander Smoljar. Díky bezchybnému pojetí závodu a haváriím soupeřů se mohli kupředu posunout i Fraga se Staňkem. Brazilec dojel 15. a Čech 17., což by za podobných okolností zítra mohlo skutečně stačit na prví letošní body Charouz Racing Systemu ve formuli 3.

Do sprintu se vydá 30 kokurentů formule 3 v Silverstone zítra, v neděli v 9:45h.

 

Výsledek závodu formule 3 v Silverstone:

1. Liam Lawson, Hitech

2. Oscar Piastri, Prema

3. Logan Sargeant, Prema

4. Jake Hughes HWA

5. Frederik Vesti, Prema

6. Alex Peroni, Campos

7. Sebastian Fernandez, ART

8. Jake Hughes HWA

9. Clemens Novalak, Carlin

10. David Beckmann, Trident

15. Igor Fraga, Charouz Racing System

17. Roman Staněk, Charouz Racing System

25. Igor Fraga, Charouz Racing System

 

 

 

Text a foto: Roman Klemm

 

Další články

Komentáře