Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Středa, 5. srpna 2020 (19:56) Karel Lacina

Maďarský Hungaroring přivítá o víkendu šampionát GT Open

Na maďarském Hungaroringu se o nadcházejícím víkendu rozjede další z velice atraktivních šampionátů GT Open. Jak je již tradicí nebude chybět ani GT Cup Open Europe a Euroformula Open a jak je bohužel letos tradicí budou chybět diváci.


Již patnáctý ročník tohoto seriálu přinese celou řadu novinek a přestože ne všechny týmy vážili dlouhou cestu do Maďarska, postaví se na startovní rošt krásných 19 speciálů se zastoupením hned sedmi značek. Na příštím závodě ve francouzském Paul Ricard se očekává ještě další nárůst účastníků.


V nejprestižnější třídě Pro vstupuje do sezony v roli největších favoritů španělská formace Teo Martin Motorsport jehož McLareny patřily k nejrychlejším už v loňském roce. Hlavním lídrem první posádky je bezesporu živoucí legenda GT Open Miguel Ramos od kterého bude čerpat cenné informace mladý Henrique Chaves. Do druhého McLarenu 720S usedne Brazilec Christian Hahn se kterým pojede zatím utajovaný jezdec.

AF Corse letos zatím čeká na podiové umístění a na Hungaroringu se to pokusí změnit Vincent Abril, kterého ve Ferrari 488 GT3 EVO připraveném pro tým Prancing Horse doplní další mladík Louis Prette. Zpět do GT Open se vrací tým TF Sport s Aston Martinem Vantage a Salih Yoluc s Charliem Eastwoodem budou určitě také promlouvat do pořadí.

Italský tým Lazarus Racing letos poprvé nasadí Bentley Continental GT3 a to hned ve dvou exemplářích. S prvním pojedou bývalý šampion Fabrizio Crestani se specialistou na závody endurance Yannickem Mettlerem, jenž už letos zazářil v seriálu 24h Series. Druhou dvojici povede bývalý jezdec GP2 Stefano Coletti jehož kolega bude teprve zveřejněn.

 

 

 


Ve třídě ProAm je zaděláno na bitvu mezi vozy Mercedes a McLaren. Německému speciálu CLK AMG GT3 věří hned dva polské týmy. JP Motorsport angažoval Patryka Krupinského se kterým bude spolupracovat ex pilot F1 Christian Klien, i u nás dobře známý Olimp Racing zůstává u osvědčeného dua Mateusz Lisowski a Marcin Jedlinski. Mercedesu jsou věrní i u HTP Winward s hvězdou závodů GT nicem Bastianem, a stejně tak GetSpeed Performance s Florianem Schillerem.

I v této kategorii pojede o titul Teo Martin se svým 720S a brazilskou dvojicí Marcello Hahn a Allam Khodair a stejný vůz představí i další nové jméno Optimum Motorsport se dvěma britskými dvojicemi.

 

 

 


Polský Olimp Racing bude soutěžit i v kategorii Am se Stanislawem Jedlinskim a stejně tak zde jeden Mercedes postaví i GetSpeed s Florianem Scholzem. Ruské barvy reprezentuje AKM Motorsport a mezi vozy GT3 postoupil i loňský šampion GT Cupu Open Niki Leutwiler s Porsche 911 R. A nesmíme samozřejmě zapomínat na ARC Bratislava s Mirem Konopkou a jeho tradičním žlutozeleným Huracanem.

 

 

 


Na Hungaroringu se začne jezdit již ve čtvrtek, kdy proběhnou testy nových pneumatim Michelin, které budou pokračovat i v pátek, ale to už dojde i na volné tréninky. V sobotu jsou na programu dopolední kvalifikace, aby se již ve 12 hodin začalo naostro závodit a stejné to bude i v neděli.

 

 

 

 

Zdroj: GTOpen

Neprošlo jazykovou korekturou
 

Další články

Komentáře