Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Úterý, 15. září 2020 (09:12) Pavel Jelínek

Martin Prokop čerstvým držitelem ceny fair play !

Těsně před závěrem Dakaru pomohl Martin Prokop svému soupeři. Navíc přímému soupeři, který byl  o jedno místečko a pár sekund  v celkovém pořadí před ním. Nebý toho,skončil by Martin na úžasném pátém místě,  takto  zůstal  šestý.  I když i to je zajisté velmi slušný výsledek na soukromý  tým.


Za  toto své gesto v předposlední etapě Dakaru 2019 byl v minulých dnech  Martin Prokop oceněn Českým olympijským výborem jednu z hlavních cen Českého klubu fair play.

"Byl to velký moment, blížil se konec závodu a už se začaly rozdávat výsledky. Na Dakaru nad tím prvních deset dní nemá cenu přemýšlet. Blížil se konec a výsledky už začaly být trošku jasné. Věděli jsme, že pomáháme soupeři, který je o místo před námi, ale za mě je to neměnné. Myslím si, že to byl správný automatický počin, který vyvolal i spoustu negativních emocí, ale bylo to přirozené rozhodnutí.

Pořád si myslím, že v momentě, kdy kluci pojedou o výsledek, tak nezastaví. V momentě, kdy to bude nejlepší jezdec a bude mít ztracený výsledek, věřím, že ano. Je to ale hodně individuální a záleží to na vyzrálosti jezdců. Ani věk nemusí být znakem vyzrálosti.

Někteří mají ega postavená tak, že nekoukají doleva doprava. Je mi ale jedno, jak to dělají ostatní, já se chovám, jak se chovám," řekl po převzetí  ceny Martin Prokop.

 

Video s TV povídáním s Martinem ZDE.

 

 

 

 

 

 

 

foto týmu

Fotky

Další články

Komentáře