Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Sobota, 25. dubna 2015 (00:41) Pavel Jelínek

Martin Prokop šestý po první dramatické etapě

Martin Prokop šestý po první dramatické etapě Rally Argetina

Průběh první etapy Rally Argentina 2015 potvrdil očekávání a obavy, když se od první ranní rychlostní zkoušky rozpoutalo peklo, které vystavilo stopku i pár žhavým kandidátům na celkové prvenství. K tomu nespočet defektů, vylomených kol a dalších potíží s technikou pramenících z extrémně náročného povrchu, který letos charakterizuje šotolinové tratě v okolí argentinského letoviska Villa Carlos Paz.

Martin Prokop s Janem Tománkem v kokpitu Fiesty RS WRC v barvách Jipocar Czech National Teamu se však vyvarovali chyb, v jihlavských dílnách dobře připravená technika vydržela a tak záludnosti prvního dne překonali bez výraznějších problémů. Do druhé etapy soutěže tak budou vstupovat z šestého místa celkové klasifikace po té, co během dne poskočili pořadím o čtyři příčky vzhůru.

Pilot Martin Prokop komentuje průběh dnešních pěti rychlostních testů a stopadesáti ostrých kilometrů: „Co bylo jasné již z tréninků, se potvrdilo v závodě. Je to brutální rally ve které zvítězí ten, kdo přežije. Hned první ranní zkouška začala míchat pořadím a objevovaly se všemožné technické problémy napříč startovním polem. Díky mnohým odstoupením a vzniklé situaci se snažíme sami šetřit auto a vsázíme na jistotu bezpečného dokončení soutěže. Musíme se vyhnout potížím a neuváženým rozhodnutím, které by nás stály slušný výsledek.“

„Je to dle očekávání extrém pro techniku, posádky i servisní tým. Pro další etapy trochu pozměníme taktiku přizpůsobením aktuálnímu průběhu závodu. Bude to evidentně taková opotřebovávací bitva s jasným cílem dovézt auto do cíle. Žádné počítání desetinek ve výsledcích a leštění auta v rukavičkách, ale drsný souboj s argentinským terénem. Zítra nás čekají čtyři erzety a 130 měřených kilometrů. Obzvláště ten delší, 43 kilometrů dlouhý test, bude zase pořádný očistec.“ dodává manažer Quirin Müller.

Rally Argentina po RZ6
1. Meeke Kris – Nagle Paul Citroën DS3 WRC 1:44:47,8
2. Ostberg Mads – Andersson Jonas Citroën DS3 WRC +1:08,4
3. Latvala Jari-Matti – Anttila Miikka Volkswagen Polo R WRC +1:23,5
4. Sordo Dani – Martí Marc Hyundai i20 WRC +1:54,2
5. Evans Elfyn – Barritt Daniel Ford Fiesta RS WRC +1:59,7
6. Prokop Martin – Tománek Jan Ford Fiesta RS WRC +3:27,4
7. Neuville Thierry – Gilsoul Nicolas Hyundai i20 WRC +5:06,2
8. Al-Qassimi Khalid – Patterson Chris Citroën DS3 WRC +6:01,8
9. Al-Kuwari Abdulaziz – Clarke Marshall Ford Fiesta RRC +6:46,3
10. Protasov Yuriy – Cherepin Pavlo Ford Fiesta RRC +8:43,3

 

foto -Mexiko 2015

Fotky

Další články