Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Středa, 26. února 2020 (21:12) Karel Lacina

Mike Jones je připraven k obhajobě australského superbikového titulu.

Nejen automobilová, ale i motocyklová okruhová sezona se pomalu probouzí ze zimního spánku a jako jeden z prvních se o víkendu rozjede australský superbikový šampionát, jenž na okruhu Phillip Island doprovodí Superbiky světové, které také startují sezonu 2020.


Obhájce šampiona Mike Jones se cítí velice sebevědomě a po úspěšném testu minulý měsíc na stejné trati je připraven udeřit a vydat se za obhajobou. Dopomoci mu k tomu má osvědčená DesmoSport Ducati V4R.

 


" Po výborných testech mířím do závodního víkendu opravdu sebejistě. Zvládli jsme dobré tempo a nyní se již připravuji psychicky na těžký úkol. Vím, že všichni jsou připraveni a hlavně nažhaveni na první závod. Moje Ducati mi připadá jako úplně jiný motocykl než loni, ale je to pravděpodobně nejsnáze ovladatelný motocykl ze všech a nyní ještě doděláváme nastavení".


Přestože byl Mike při oficiálních testech ASBK velmi rychlý, přiznává, že pečlivě sleduje i ostatní jezdce, hlavně Wayna Maxwella, jenž na stejném modelu stroje překonal při testech traťový rekord.


" Zajel sice několik velice rychlých kol, ale jak jsme viděli minulý rok, neznamená to konec všeho. Důležitější je závodní tempo a mám pocit, že naše testy byly v tomto ohledu lepší".

 


Mike dobře ví, že jeho velkým soupeřem letos bude i Troy Herfoss, šampion ASBK z roku 2018. S Penrite Hondou jel o titul už v roce 2019 a přišel o něj až při posledním závodě v Sydney.

" Věřím, že Troy bude znovu nejsilnějším jezdcem v průběhu celého roku, ale všichni jezdci do toho půjdou hned od začátku naplno a čeká nás hodně vzrušující první kolo. Spojení SBK s WSBK je velice důležité, protože motocykly jsou založeny na stejných výrobních typech jednotlivých značek. Je to velká výhoda vidět jezdce na světové úrovni závodit ve stejný víkend na stejné trati společně s jezdci domácími.

Všíchni sdílíme stejnou vášeň, a ta nás spojuje dohromady" - uzavřel Mike.

 

 

Zdroj: Faceb

Neprošlo jazykovou korekturou
 

Další články

Komentáře