Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Pondělí, 20. května 2019 (12:20) Pavel Jelínek

Ministr dopravy Kremlík se zúčastní jednání ministrů dopravy V4 v Bratislavě.

Ministr dopravy Vladimír Kremlík se 21. května v Bratislavě setká se svými protějšky ze zemí Visegrádské čtyřky. Ministři budou spolu diskutovat o rozvoji vysokorychlostních tratí ve střední Evropě, řešit budou také financování dopravních projektů a výměnu informací o nezaplaceném mýtném.

Svou první zahraniční cestu ministr dopravy Kremlík využije pro jednání se svým slovenským protějškem Arpádem Ersékem, se kterým probere silniční spojení obou zemí, přípravu vysokorychlostních tratí z Prahy do Bratislavy nebo fungování slev v dopravě. Následovat bude jednání české, slovenské, polské a maďarské delegace.

Mezi témata jednání patří financování dopravních projektů v novém programovém období 2021-2027, vymáhání nezaplacených poplatků v kontextu směrnice Evropského parlamentu a Rady o interoperabilitě elektronických systémů pro výběr mýtného a usnadnění přeshraniční výměny informací týkajících se nezaplacení silničních poplatků v Unii (EETS). Na závěr jednání ministrů V4 bude podepsána deklarace o rozvoji vysokorychlostního železničního spojení.


www.mdcr.cz

PR

Fotky

Další články

Komentáře