Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Středa, 5. června 2019 (12:52) Pavel Jelínek

Ministr dopravy se zúčastní summitu Iniciativy tří moří.

Ministr Kremlík se zúčastní summitu Iniciativy tří moří ve Slovinsku

Ministr dopravy Vladimír Kremlík se ve dnech 5. a 6. června zúčastní summitu partnerských států Iniciativy tří moří (ABC) ve slovinské Lublani jako člen delegace České republiky. Ministr dopravy vystoupí na business fóru v rámci panelu o interkonektivitě v dopravě a setká se také s viceprezidentem Evropské investiční banky Vazilem Hudákem či eurokomisařkou pro dopravu Violetou Bulc.

 

Na setkání zástupců vlád a soukromého sektoru ze zemí mezi Baltským, Jaderským a Černým mořem bude Vladimír Kremlík hovořit o dopravní roli ČR a možnostech lepšího dopravního propojování regionů. Zdůrazní naši roli při rozšiřování transevropských dopravních sítí (TEN-T). 

 

Mezi projednávaná témata na fóru patří i aktivity, které mají souvislost s ČR. Konkrétně se jedná o projekty vodního kanálu Dunaj – Odra – Labe, modernizace železniční tratě Devínská Nová Ves – státní hranice s ČR či novostavby tratě mezi přístavem Koper a Divačou, která má význam pro náš export a import. 

Iniciativa ABC vznikla jako neformální platforma pro regionální spolupráci, jejímž cílem je posílit postavení východní části Evropské unie prostřednictvím hospodářských projektů, zlepšení dopravního propojení, zvýšení energetické bezpečnosti a rozvoje digitálních technologií.

Těžiště spolupráce spočívá v realizaci makroregionálních projektů. Platforma zahrnuje vybrané členské země EU mezi Baltským, Jaderským a Černým mořem, ke kterým patří Česká republika, Rakousko, Bulharsko, Chorvatsko, Estonsko, Maďarsko, Lotyšsko, Litva, Polsko, Rumunsko, Slovensko a Slovinsko.

 

 
 www.mdcr.cz  

PR

Další články

Komentáře