Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Čtvrtek, 6. srpna 2020 (19:49) Karel Lacina

Mladé naděje z NASCAR nastoupí na Road America v závodě TransAm.

Po závodech v Mid Ohiu a Brainerdu pokračuje i americká série Trans Am na dráze Road America.

Ve startovním poli se objeví jedno velice zajímavé jméno v podobě Sama Mayera, hvězdu NASCAR K&N Pro Series East. Ten už si Trans Am v několika závodech vyzkoušel v lońské sezoně a letos se vrací s Chevroletem Camaro týmu SLR, kde bude parťákem Scotta Lagasseho, který bude pro 17ti letý talent tím správným mentorem.

Rodák z Wisconsinu považuje Road America za svůj domovský okruh přestože na něm nikdy nezávodil, ale sledoval zde svého otce, který tady vyhrál v roce 2013 závod GrandAm Rolex Series.

 

 

 


" Mám velké štěstí, že můžu závodit se Scottem Lagassem v týmu SLR. Scott mě hodně naučil ohledně brzdění a ukázal mi další drobné věci, které se sčítají dohromady abych byl dostatečně rychlý. Vozy TA2 se na dráze chovají podobně jako speciály ARCA a všechny zkušenosti, které vedle Scotta získám jsou neocenitelné".


Další naděje z NASCAR nasazuje tým Mike Cope Race Cars, jenž se spojil s Joe Gibbs Racing a na Road America dostanou šanci Ty Gibbs, Riley Herbst a Harrison Burton, kteří pojedou v kategorii TA2.


Dnes je na programu testovací den, zítra dopoledne volné tréninky a odpoledne kvalifikace. Závod se pojede v sobotu na 100 mil.

 

 

 

 

Zdroj: TransAm

Neprošlo jazykovou korekturou
 

Další články

Komentáře