Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Sobota, 25. července 2020 (08:02) Pavel Jelínek

MMČR Juniorů pokračovalo na trati v Kaplici.

MMČR Junior Kaplice: Rathouského zradila spojka..

Druhým dílem pokračovalo v jihočeské Kaplici juniorské klání – opět za bohaté zahraniční účasti (150 jezdců v pěti kategoriích). Ovšem závod ovlivnilo počasí, neboť od rána pršelo, pršelo a zase chcalo! 17letý pilot Orion Racing KTM Teamu - Petr Rathouský vypálil do první rundy 125 ccm jako raketa a postupně si vybudoval velký náskok na čele pelotonu. 

Pak ovšem přišla zrada v podobě spálené spojky a bylo po nadějích! Toho využil dokonale jeho největší rival v boji o primát - Martin Venhoda NR83 Team, když po zaváhání hned v první zatáčce (zdechl motor) dotahoval čelo v podstatě z posledního fleku – na konečné první místo v cíli!

Druhé rozjížďky nakonec Jury zrušila. 

 

 


Průběžně po Jiníně a Kaplici tedy vede klasifikaci - Venhoda (69b.), 2. je Maďar Bence Pergel (54b.), třetí Adam Maj (52b.), čtvrtý je smolař kaplického promočeného zápolení Pedro – Rathouský. Juniorské 5ti dílné mistrovství ČR hostí 5. září Horšovský Týn v plzeňském kraji.

Petr Kovář

 

PR

foto týmu

 

 

Fotky

Další články

Komentáře