Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Pátek, 15. ledna 2021 (14:40) Pavel Jelínek

Monaco Historique 2010: Teutónská invaze.

Monaco Historique 2010:

Bylo to roku 2010, kdy Monaco Historique objevilo pro své záměry i PR-oddělení automobilky VW-Porsche. Z musea v Zuffenhausenu se proto na Cote d´Azur vydal transportér s drahocenným nákladem: dvěmi předválečnými „Stříbrnými rybkami“ Auto Union. Ani ohledně obsazení kokpitů se nešetřilo a vozy, ve kterých dříve zářili Bernd Rosemeyer, Tazio Nuvolari a Hans Stuck sen., předvedli v Monaku Jacky Ickx a Hans-Joachim Stuck.

Není divu, že se na tuto krásu přišli podívat i rekordman z Le Mans, Tom Kristensen a první žena F1, Maria Teresa de Filippis. Německy mluvící frakci doplnil rakouský evergreen Dieter Quester za volantem jeho sportovního BMW 328.

Zajímavé kombinace jezdec-vůz nabízely i „modernější“ monoposty. Richard Attwood startoval ve formuli 1 na Brabhamu, Nanni Galli na Tecnu a Emanuele Pirro se s jeho Martini s úspěchem vrhl na dobytí vavřínů ve formuli 3. Při tom mu přijeli držet palce dva staří kamarádi: Pierluigi Martini s Paolem Barillou.

A-propos formule 3 v Monte Carlu: Pole čtyř desítek účastněných malých raket se postaralo o největší boje na trati a bohužel i o největší počet nehod. Pořadateli tohle někdy bylo až moc...

 

 

 

 

Startovali v dobových overalech na vozech Auto Union: Jacky Ickx a Hans-Joachim Stuck.

 

 

Maria Teresa de Filippis, Tom Kristensen a Jacky Ickx s chotí v boxech.

 

 

 

Strietzel Stuck ve voze svého otce.

 

 

 

Rakouský nezmar Dieter Quester reprezentoval v Monaku BMW.

 

 

 

Pierluigi Martini a Paolo Barilla přijeli podpořit Emenuele Pirra v závodě F3.

 

 

 

Nanni Galli ve svém voze Tecno, se kterým svého času startoval i v Grand Prix.

 

 

Richard Dickie Attwood na Brabhamu-Ford pod hradem.

 

Plus další foto dole pod článkem

 

Text a foto: Roman Klemm

Fotky

Další články

Komentáře

Oblíbené fotogalerie