Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Čtvrtek, 28. května 2020 (19:21) Karel Lacina

MotoAmerica startuje prvním závodem již o víkendu na Road America.

O víkendu odstartuje na okruhu Road America v Elkhart Lake letošní sezona amerického šampionátu silničních motocyklů MotoAmerica a na trati se představí celá řada novinek.


Travis Wyman Racing BMW pořídil zcela nový motocykl BMW S 1000RR a majitel a jezdec v jedné osobě Travis Wyman s ním nastoupí ve třídě Stock 1000. V Las Vegas sídlící tým měl kvůli pandemii Covid- 19 velké problémy, nový stroj stejně jako potřebné díly k němu získat, ale díky BMW Motorrad North America vše klaplo a je připravené na víkendová klání.


" Tato sezona bez závodů je zatím ta nejtěžší, kterou jsem absolvoval. Byla to obrovská výzva , jak dostat nový motocykl k nám do Států, a když se to podařilo, měli jsme jen minimum času na jeho přípravu na závodění.

S novým S1000 RR jsme zatím na trati nenajeli ani metr, takže první okruhy budou zároveň i testovací. Během mého působení v superbikové škole jsem ale již s BMW 2020 jezdil, takže se moc těším, až všem předvedu , jak je přepracovaný stroj působivý" - řekl Travis Wyman.

 

 

 


Sestava Celtic HSBK Racing oznámila, že vedle PJ Jacobsena, jenž pojede superbiky s Ducati Panigale VR4, a Sama Lochoffa  v Junior Cupu, obsadí i třídu Supersport. Zde se představí loňský britský šampion Moto 3 Brandon Paasch, který dostane k dispozici Yamahu YZF R6. Paasch se již ve svém mladém věku pyšní několika primáty, byl prvním Američanem, který závodil v MotoGP Moto3 a na svém kontě má titul z KTM RC Cupu 2016.


" Jsem moc rád, že se konečně vracíme k závodění, s týmem jsem zatím R6 několikrát testoval mimo sezonu, a jeho organizace stejně jako vybavení je působivé. Původně bylo v plánu pro rok 2020 absolvovat všechny závody v Americe, které se nebudou krýt s BSB Moto2.

Poté, co byl odložený závod v Daytoně , okamžitě jsem odletěl zpět na britské ostrovy, ale jakmile se začaly zvyšovat omezení rychle jsem se vrátil zpět a po několika jednání jsem se rozhodl pro kompletní sezonu Moto America. Až BSB představí revidovaný kalendář uvidíme, třeba zvládneme obojí".

 

 

 

Zdroj: MotoAmerica

Neprošlo jazykovou korekturou
 

Další články

Komentáře