Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Úterý, 17. listopadu 2020 (10:56) Pavel Jelínek

Motorkář Ondra Klymčiw testoval dakarskou škodovku.

Ondra Klymčiw testoval  před Dakarem 2021

Ondřej Klymčiw připravuje pro  nadcházející Dakar 2021, který se pojede opět v saúdskoarabské poušti, totální změnu své techniky.

Pojede v nově vyhlášené kategorii Speciál, určené pro starší typy aut, přičemž  pojede s vylepšenou Škodou 130 LR.  Tato značka se  tak zapíše do startovních listin legendární soutěže zcela poprvé. Vůz a jeho  úpravy  jej mimochodem  přišel zhruba na dva a půl milionu korun. 

Nyní má východočeský dříve motocyklový závodník a také manager týmu, kterého od dalších  startů na motorce  připravila vážná zranění,  podle jeho slov úspěšné testování stotřicítky a je s ním spokojen.

"To auto funguje nad očekávání, i nad očekávání Honzy Ostrého a Jirky Kotka, kteří ho postavili. To auto nikdy nebylo takhle vysoké, nemělo takové tlumiče – zkouší se na něm spousta nových věcí. Je to jediný exemplář, lehce upravený z LR ale přitom je tam tolik zásadních změn, že i oni jsou překvapení, jak to auto poslouchá," zmínil mimo jiné  Ondra.

 

 

Připomeňme, že ve zmíněné kategorii Speciál bude hned na poprvé hodně slušná konkurence. Pojedou v ní Porsche Carrery, Mercedes G, s nímž jezdil Jacky Ickx i tovární Peugeot 405 po Ari Vatanenovi, nebo třeba ruské Lady Niva atd.

Za zmínku stojí i to, že Klimčiv se svým navigátorem   Petrem Vlčkem ( Dakar rovněž doposud jel  jen na motorce) pojedou v kategorii bez asistence, takže budou spát vedle auta ve stanu a opravovat si budou všechno sami. Jak je zvykem třeba u motorkářů, kteří také mají vypsanou tuto kategorii.

Jak známo, řadu startů v ní má na svém kontě třeba Jan Veselý.

TV repo  viz ZDE.

 

 

Fotky

Další články

Komentáře