Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Čtvrtek, 26. září 2019 (19:16) Pavel Jelínek

Motorkáři vybrali 108 tisíc korun pro postižené chlapce.

V sobotu 21. září projela Litvínovem, Mostem a Českým středohořím spanilá jízda více než dvou set padesáti motorek. Akci zorganizovala Nadace Unipetrol, HC Verva Litvínov a společnost Čepro. Po celý den se vybíraly peníze na lékařskou péči pro tři postižené chlapce.

„Jsme nadšeni z toho, kolik motorkářů a ostatních lidí se do této benefiční akce zapojilo. Vybralo se přesně 108 074 korun, které v nejbližších dnech předáme rodinám postižených chlapců. Děkujeme oběma městům, policistům, všem partnerům a návštěvníkům za podporu a účast. A také všem účinkujícím, kteří vystoupili bez nároku na honorář.

Všichni společně svým dílem přispěli k vytvoření neskutečně pozitivní atmosféry,“ uvádí Katarzyna Woś, předsedkyně správní rady Nadace Unipetrol.

Spanilá jízda, která odstartovala z Litvínova, pokračovala přes České středohoří a vrátila se do mosteckého sportovního centra Benedikt, byla spojena s charitativní sbírkou na zdravotní péči pro tři rodiny s postiženými chlapci. Zdravotní stav těchto chlapců komplikovaně zasahuje do běžného života celé rodiny. Akci zorganizovala Nadace Unipetrol, hokejový klub Verva Litvínov a společnost Čepro. „V Čepru děláme motorkářské srazy již čtyři roky, a tak jsme letos uvítali nápad Nadace Unipetrol na společnou akci, během níž se podpořili ti, kteří nemají to štěstí být zdraví,“ upřesňuje Jan Duspěva, předseda představenstva společnosti Čepro.

Před rokem jsme založili transparentní účet, který jsme nazvali Konto našeho srdce a jehož motem je pomáhat tam, kde je potřeba. A proto jsme byli součástí i této dobročinné akce,“ sděluje Jiří Šlégr, generální ředitel HC Verva Litvínov.

Vybrané finanční prostředky budou spravedlivě rozděleny na lékařskou péči pro nemocné chlapce, jejichž rodiče pracují buď pro skupinu Unipetrol, nebo pro společnost Čepro. Konkrétně třetinu vybrané částky dostane rodina třináctiletého postiženého Romana, který se potýká i s dalšími vážnými zdravotními komplikacemi, druhou třetinu získá rodina mentálně postiženého Jana, který je navíc pohybově omezen, a poslední část získá rodina šestiletého chlapce Svatopluka, který trpí kožním onemocněním nazvaným nemoc motýlích křídel.

Chceme z této charitativní akce udělat tradici a již nyní začínáme plánovat pokračování spanilé jízdy na jaře příštího roku,“ uzavírá Katarzyna Woś.

 

 

Informace o Nadaci Unipetrol

Nadace Unipetrol zahájila svou činnost v roce 2017. Během dosavadního působení rozdělila v rámci stipendijního programu 3,3 millionu Kč mezi 88 středoškolských a vysokoškolských studentů přírodovědných a technických oborů. V rámci grantového programu rozdělila 5,5 milionů Kč třiceti středním školám z celé republiky na podporu vzdělávací a vědecké činnosti. Prostřednictvím projektu EDUbus, který aktivizuje zájem žáků o chemii netradičními metodami ve speciálně upravené mobilní laboratoři, oslovila 3 200 žáků.

Show Báječný den s chemií již shlédlo celkem 3 300 žáků. Ve školním roce 2018/2019 uskutečnila devět přednášek na rozmanitá témata týkající se chemie v projektu Pátek s vědou ve spolupráci s vědeckými kapacitami v oboru přírodních věd. Informace o poslání Nadace Unipetrol a všech ostatních aktivitách najdete na internetových stránkách www.nadaceunipetrol.cz.

 

 

 

PR

 

Fotky

Další články

Komentáře