Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Úterý, 3. prosince 2019 (18:44) Karel Lacina

Na Dakar 2020 míří i běloruský MAZ.

Jestliže ruský Kamaz má na svém kontě už celou řadu dakarských úspěchů, jejich kolegové z bývalého Sovětského svazu, běloruský MAZ na ten svůj stále čeká. Proto v přípravách na letošní ročník udělali v Mazu maximum. Vedoucí týmu a zároven i jezdec Siarhei Viazovich řekl: " Letos jsme se konečně rozhodli postavit závodní truck MAZ s kapotou motoru, protože tato koncepce se už mnohokrát osvědčila.

Minulý rok jsme měli skvěle rozjetou Silk Way Rally, kde jsme byli v čele, ale nepodařilo se nám to dotáhnout do úspěšného konce. Proto si to chceme tentokrát vynahradit. Od té doby se nám podařilo vylepšit celou konfiguraci vozidla a kdybych měl vyjmenovat všechny změny, bylo by to na hodně dlouho.

Truck se nyní mnohem lépe ovládá, hmotnost je lépe rozložená a hlavně jízda je výrazně pohodlnější".

 

 

Tým neponechává nic náhodě ani co se týče zázemí a modernizoval i celou doprovodnou flotilu. " Na Dakaru 2020 budeme mít k dispozici zcela nový obytný truck s podmínkami blízkými ubytování na hotelu. Jeho řidič Aliaksei Vishneuski dostane automatickou převodovku, která mu alespon trochu ulehčí těžkou práci za volantem" - dodal Viazovich.

 

Běloruská ekipa nasazuje tři posádky, Siarhei Viazovich, Pavel Haranin a Anton Zaparoshchanka usednou do kapotového trucku, zatímco Alexandr Vasilevski, Dzmitry Vikhrenka a Vitali Murilev společně s trojicí Aliaksei Vishneuski, Maksim Novikau a Andrei Neviarovich dostanou k dispozici kamiony klasické trambusové koncepce.


Všichni mají co vylepšovat, vždyt v loňském ročníku byl Sergey Viazovich šestý a Alexandr Vasilevskij osmý, ale soupeřů je mnoho a bude to hodně těžké.

 


 

 

Zdroj: Faceb

Další články

Komentáře