Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Čtvrtek, 13. února 2020 (22:37) Karel Lacina

Na Floridě startuje šampionát USAC AMSOC National Sprint Car.

Vedle šampionátu NASCAR startuje tento týden i další z amerických lahůdek, USAC AMSOC National Sprint Car Series, tedy vrcholná soutěž populárních midgetů. Vše se odehraje v aréně Bubba Speedway v Ocale na Floridě.


Jen pouhé čtyři dny po svém prvním závodě se na trať v Ocale vrátily vozy sprintcar k zahajovacím tréninkovým jízdám a skvělou formu na začátku sezony ukázal Chris Windom. Právě on o minulém víkendu triumfoval a v nočním tréninku byl opět nejrychlejší, když během druhé session dosáhl času 13, 564 s a nejlepší byl i v poslední páté jízdě.

Tým Hayward Motorsport v jehož barvách Hayward svůj speciál vodí, tak začíná nový rok opravdu impozantně, v Bubbě mu patřil i páteční večer díky Tanneru Thorsonovi.

 


Dvojnásobný šampion USAC a několikanásobný vítěz z Bubby Brady Bacon skončil druhý s nejlepším časem 13, 683 a třetí post obsadil Kevin Thomas Jr., jenž zde usiluje o první triumf a byl jediným z nejrychlejších jezdců, kteří skončili v první pětce ve všech třech sériích.

Vítěz z roku 2018 Chase Stockton figuruje na čtvrtém stupínku, zatímco Kyle Cummins, jemuž se podařilo skončit na podiu pri všech třech nocích v Bubbě 2016 zakončil prvních pět. Brady Bacon neponechal nic náhodě a na trať vyjel hned ve dvou svých vozech, nejprve testoval své ostré 69 a poté záložní 69OT, se kterým se mu podařilo zajet lepší čas.

Dva různé speciály zkoušel i šampion USAC Triple Crown Dave Darland, ale ani s jedním nebyl spokojen a tým EZR/ Curb Agajanian má před sebou ještě spoustu práce.

 


Během první noci nedošlo k žádným vážnějším incidentům, pouze Connor Leoffler udělal dvojité hodiny, ale pokračoval bez poškození vozu dál, a Evanovi Mosleyemu explodoval motor a u hořícího vozu zasahovali požárníci. Úřadující šampion CJ Leary jede v novém týmu Gene Gile Racing a začátek nebyl moc vydařený. Během své jízdy musel měnit motor, aby se ještě vrátil na trať, ale až 18 čas není to co očekával.


Winter Dirt Games IX pokračují dalšími jízdami dnes večer a závodit se bude i po celý nadcházející víkend.

 

Zdroj: USAC

Neprošlo jazykovou korekturou
 

Další články

Komentáře