Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Úterý, 11. srpna 2020 (19:39) Karlos Lacina

Na okruhu v Kazani upevnila Lada vedoucí pozici v TCR Russia

Na plno se rozběhla okruhová sezona v Rusku a na všechny jezdce čekal už třetí závodní víkend, který tentokrát hostil další z moderních ruských autodromů v Kazani.


V tradičním duelu mezi továrními Ladami a týmem Lukoil byla tentokrát sestava z Togliatti znevýhodněna zvýšeným balastem za vítězství v minulých závodech, a na výkonech žlutých speciálů to bylo znát především v kvalifikaci a v první jízdě. V té se snažil v úvodu jeden z nejzkušenějších jezdců Alexej Dudukalo s Audi týmu Lukoil dostat před skvěle odstartujícího Ivana Lukaševiče. Ten nejprve odolával, ale na konci cílové rovinky udělal chybu, probrzdil a skončil v kačírku mimo trať. Když se začalo znovu závodit vypadalo to na vítěznou jízdu Dudukala, ale musel si hodně hlídat stále se ho držícího Klima Gavrilova. To se mu dařilo až téměř do konce, ale v předposlední zatáčce nechal o něco více místa a jeho soupeř toho okamžitě využil a dojel si pro vítězství. Jako třetí projel cílem Grigorij Burluckij, jenž odstartoval jako pátý a propadl se zpět. Skvěle mu však vyšel restart a protáhl se až na bronzový post, který udržel až do cíle.


1. Klim Gavrilov HYUNDAI I30 N TCR
2. Alexej Dudukalo AUDI RS3 LMS TCR
3. Grigorij Burluckij HYUNDAI I30 N TCR
4. Rustam. Fathkutdinov AUDI RS3 LMS TCR
5. Michail Mityaev LADA VESTA TCR
6. Dmitrij Bragin HYUNDAI I30 N TCR
7. Pavel Kalmanovič CUPRA LEON III
8. Andrej Maslennikov HYUNDAI I30 N TCR
9. Kyril Ladygin LADA VESTA TCR
10. Andrej Radošnov AUDI RS3 LMS TCR

 Z nepodařené první jízdy a následné výborné startovní pozice vytěžil maximum Kyril Ladygin. Tovární jezdec Lady si spravil chuť po předchozím víkendu, kde kolidoval se svým týmovým kolegou s vozem Superproduction. Od startu se usadil na čele a bezproblémovou jízdou stylem start cíl triumfoval. Naopak až ze sedmého místa začínal Klim Gavrilov, aby po velkém boji, kdy se dostával před jednoho soupeře za druhým, nakonec dokončil jako druhý. Druhý jezdec Lady Maslenikov držel téměř celý závod třetí pozici, ale v závěru se dopustil menší chybičky, díky které se před něho posunul Burluckij. Ale největším bojovníkem závodu byl bezesporu Dmitrij Bragin. Ten začínal poté co byl na startu zablokován až jako 13, aby záhy předvedl velký koncert a v cíli uzavíral první pětku.


1. Kyril Ladygin LADA VESTA TCR
2. Klim Gavrilov HYUNDAI I30N TCR
3. Grigorij Burluckij HYUNDAI I30 N TCR
4. Andrej Maslennikov HYUNDAI I30 N TCR
5. Dmitrij Bragin HYUNDAI I30 N TCR
6. Pavel Kalmanovič CUPRA LEON III
7. Michail Mityaev LADA VESTA TCR
8. Anton Nemkin HONDA CIVIC TYPE R FK8
9. Ilja Jekuševskij AUDI RS3 LMS TCR
10. Lev Tolkačev CUPRA LEON III


Pořadí: 1. Ladygin 96 b., 2. Dudukalo 86 b., 3. Mityaev 73 b., 4. Gavrilov 71 b., 5. Bragin 66 b.

 

Zdroj: RCRS

Neprošlo jazykovou korekturou
 

Další články