Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Pátek, 3. července 2020 (19:13) Karel Lacina

Na závodišti v Höljes začal prvním dnem rallycrossový All Star Magic Weekend.

Ve švédském Höljes začala konečně naostro letošní mezinárodní rallycrossová sezona, i když zatím bez divácké účasti. První závodní jízdy otevřely All Star Magic Weekend, v jehož rámci se zde jede skandinávský šampionát RallyX Nordic.

Již finálová jízda malých crosskartů přinesla velice tvrdou a vyrovnanou bitvu. Raketový start se povedl Patrikovi Hallbergovi a z druhé řady se okamžitě zamíchal do boje o první pozici. Po jeho fatální chybě však celé pole dravců vedl Isak Reiersen, ale o výsledku rozhodl joker lap, který zvládl lépe další z favoritů , Oskar Andersson a soupeře za svými zády si pohlídal.

Reiersen navíc neudržel nervy na uzdě a když byl v samotném závěru moc rychlý a v nájezdu do cíle ztratil , nečekal na nic za ním dotírající Egonsson a prolétl kolem něho pro druhé místo. Mezi juniory prožil hodně rušný den vítěz závodu Alex Gustafsson. Již v první kvalifikační jízdě měl kolizi s jedním ze soupeřů, aby se poté jen horko těžko kvalifikoval do semifinále.

Zde to zvládl bez problémů, ale ve finále měl velké problémy s Anderssonem, kterého zdolal až po velice odvážném manévru, aby v závěru musel odrážet další útok, po kterém málem skončil mimo trať.

 

CrossCar 

1. Oskar ANDERSSON (SWE) Enlunds Motorsport 
2. Isac EGONSSON (SWE) Carcontrol +0.879s
3. Isak REIERSEN (SWE) JC Raceteknik Juniorteam +2.031s
4. Max RUNDBERG (SWE) Json Motorpsort +2.407s
5. Patrik HALLBERG (SWE) Patrik Hallberg +2.801s
6. Julle LJUNGDAHL (SWE) TiKRX DNF

CrossCar Junior 

1. Alex GUSTAFSSON (SWE) JC Raceteknik Juniorteam 
2. Erik ANDERSSON (SWE) Carcontrol +3.354s
3. Elias KALLIOKOSKI (FIN) Elias Kalliokoski + 4.617s
4. Erik NILSSON (SWE) Hagströms Entreprenad AB+8.118s
5. Frida ENHOLM (SWE) Enholm Motorsport +8.498s
6. Lukas ANDERSSON (SWE) Lukas Andersson +9.865s

 

 

 

Velkým smolařem je na trati v Höljes Simon Olofsson. Jeden z nejrychlejších jezdců kategorie Supercar Lites se zde za poslední tři roky pokaždé musel popasovat s různými problémy a teprve až včera svoje prokletí zlomil. Skvěle zvládl kvalifikační jízdy, v semifinále si poradil s Linusem Östlundem, ve finále s navrátilcem na rallycrossové tratě Henrikem Krogstadem a konečně si na domácí trati dojel pro vytoužený triumf.

Na startu měly svoje zastoupení i naše barvy v podobě Dana Skočdopole, jenž se úspěšně prokousal až do finálové jízdy, když se mu podařilo vyhrát svoje semifinále. V cíli se objevil na čtvrtém místě, ale po rozhodnutí traťových komisařů inkasoval jezdec týmu YellowSquad penalizaci za porušení pravidel a byl nekompromisně odsunut až na poslední šesté místo.

 

Supercar Lites 

1. Simon OLOFSSON (SWE) STS RX 
2. Henrik KROGSTAD (NOR) YellowSquad +0.530s
3. Linus ÖSTLUND (SWE) Olsbergs MSE +1.207s
4. Jimmie WALFRIDSON (SWE) JC Raceteknik +3.664s
5. Nils ANDERSSON (SWE) TiKRX +4.182s
6. Dan SKOČDOPOLE (CZE) YellowSquad +6.191s

 

 

Velkým favoritem vrcholné kategorie Supercar byl již před startem Robin Larsson startující s Audi A1 týmu KYB na své domovské trati. Již v kvalifikaci ukazoval všem soupeřům svoji sílu a když vyhrál i semifinálovou jízdu , startoval do finále z první řady. Zde mu asistoval Niclas GRÖNHOLM, který vyhrál všechny kvalifikační jízdy a oba dva hned po zhasnutí startovních světel vyrazili dopředu.

Na svoji šanci čekal chytře v závěsu další z navrátilců na rallycrossové tratě Johan Kristoffersson a to se mu i vyplatilo. Kristoffersson zajel do joker lapu v pravý čas, aby se zpět na trať vrátil před GRÖNHOLMem a v cíli byl jako druhý. Teprve až na čtvrtém místě ukončil svoji anabázi Oliver Solberg. S Citroenem po svém otci se nejprve trápil s technikou, když ho zlobila převodovka, aby nakonec první dějství ukončil těsně pod podiem.

Šampion Nordic RX z roku 2017 na sebe nechtěně upoutal pozornost již ve druhé kvalifikační jízdě, kde skončil hodně divoce mimo trať. V semifinále ani ve finále se nepodařilo mechanikům dostat VW Polo do plné formy a výsledkem bylo až páté místo před Tidemandem, jenž zase pro změnu přidělal práci traťovým komisařům po tvrdé kolizi s Walfridsonem v semifinálové jízdě a inkasoval trest.

Tým JC Raceteknik dal v Holjes šanci Philipovi Gundersenovi, aby si vyzkoušel speciál Supercar. Rozhodně nezklamal a pouze technická závada v semifinále mu zabránila v účasti ve finálové jízdě. Stejně tak tým Olsberg MSE dal šanci Fraserovi McConnellovi z Jamajky a i on demonstroval svoji velkou rychlost, ale bohužel i řadu chyb, takže ani on se na žádné výraznější umístění nedostal.

 

 

Supercar 

1. Robin LARSSON (SWE) KYB Team JC 
2. Johan KRISTOFFERSSON (SWE) VW Dealer Team Bauhaus +0.662s
3. Niclas GRÖNHOLM (FIN) GRX Taneco +1.198s
4. Oliver SOLBERG (SWE) PS 110 procent AB +2.113s
5. Thomas BRYNTESSON (SWE) Thomas Bryntesson +2.626s
6. Pontus TIDEMAND (SWE) Hedströms Motorsport +33.099s

 

 

 

 

Zdroj: Nordic RX

Neprošlo jazykovou korekturou

 

Další články

Komentáře