Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Pátek, 20. listopadu 2020 (10:57) Pavel Jelínek

Nahlédnutí do montáže nového vozu - video.

Video: Výroba modelu ŠKODA OCTAVIA v Mladé Boleslavi

Krátké  a zajímavé video umožní nahlédnout do montáže vozu ŠKODA OCTAVIA - VIZ ZDE.

  

ŠKODA AUTO pomocí videa zprostředkovává podrobný pohled na výrobu modelu ŠKODA OCTAVIA. Česká automobilka vyrábí čtvrtou generaci svého bestselleru na výrazně modernizované montážní lince ve svém hlavním výrobním závodě v Mladé Boleslavi. Možnost vyrábět zde paralelně vozy na bázi modulární platformy (MQB) a modulární elektrifikované platformy (MEB) je v rámci celého koncernu jedinečná.

V závodě společnosti ŠKODA AUTO v Mladé Boleslavi denně vzniká 1150 exemplářů bestselleru OCTAVIA. Česká automobilka montážní linku nedávno modernizovala, v rámci rozsáhlé přestavby vytvořila předpoklady pro to, aby tu vedle modelu OCTAVIA souběžně z linky denně sjíždělo až 350 vozů ENYAQ iV. Tímto způsobem může ŠKODA AUTO naprosto pružně reagovat na poptávku po jednotlivých modelových řadách. Ve výrobě automobilka intenzivně sází na pomoc moderních robotů. Ty převezmou práce, které jsou po zaměstnance fyzicky náročné, a tím přispívají ke zlepšení ergonomie na pracovištích.

Paralelní výroba vozů s konvenčním spalovacím motorem na bázi modulární platformy (MQB) a modulární elektrifikované platformy (MEB) na jedné montážní lince je v rámci celého koncernu jedinečná. Rozsáhlá příprava mimo jiné spočívala v úpravě konstrukce budovy a technologií pro dopravu dílů tak, aby vyhovovaly hmotnosti vozů s čistě bateriovým elektrickým pohonem a montovaných komponentů. Celková investice do nutných stavebních úprav dosáhla výše přes 800 milionů korun (32 milionů eur).

Dosud bylo v hlavním výrobním závodě společnosti ŠKODA AUTO v Mladé Boleslavi vyrobeno více než 7,1 milionu vozů řady OCTAVIA. Počátky tohoto modelu sahají až do roku 1959. V polovině devadesátých let byla zahájena výroba první novodobé generace modelu OCTAVIA – prvního modelu značky ŠKODA, kompletně vyvinutého pod křídly koncernu Volkswagen.

Nová generace modelu ŠKODA OCTAVIA měla svou premiéru v listopadu 2019 v Praze. Výrazně modernizovaná verze bestselleru byla i navzdory omezením v odbytových kanálech, způsobeným pandemií onemocnění COVID-19, úspěšně uvedena na mezinárodní trhy.

 

 

 

PŘESUN VÝROBY

ŠKODA AUTO získá dodatečné výrobní kapacity v rámci koncernu VOLKSWAGEN

Přesunem výroby příští generace modelové řady SUPERB ze závodu v Kvasinách na Slovensko do Bratislavy v roce 2023 uvolní ŠKODA AUTO v České republice kapacity potřebné pro růstový plán společnosti

  

Společnost ŠKODA AUTO získá dodatečné výrobní kapacity v rámci výrobního svazku koncernu VOLKSWAGEN: přesunem výroby příští generace modelu SUPERB ze závodu v Kvasinách na Slovensko do Bratislavy uvolní ŠKODA AUTO v České republice kapacity potřebné pro růstový plán značky. Tyto kapacity budou v budoucnu využity pro navýšení objemu výroby oblíbených modelů SUV ŠKODA KODIAQ a KAROQ, jakož i pro další model značky ŠKODA. V této souvislosti bylo rozhodnuto vyrábět také příští generaci modelu ŠKODA KODIAQ i nadále v Kvasinách. ŠKODA AUTO navíc kromě vývoje další generace modelu SUPERB převzala nad rámec značky také vývoj nové generace vozů střední třídy náležejících do skupiny objemových značek koncernu VOLKSWAGEN. Koncern VOLKSWAGEN navíc pověřil českou automobilku řízením aktivit koncernu na důležitých růstových trzích: po Indii nyní převezme ŠKODA AUTO odpovědnost také za Rusko a region severní Afriky. Díky projektu INDIA 2.0 má společnost ŠKODA AUTO velké zkušenosti s rozvojem dynamických automobilových trhů.

Předseda představenstva ŠKODA AUTO Thomas Schäfer vysvětluje: „Vítáme rozhodnutí týkající se plánování vytíženosti koncernových závodů. Ve společnosti ŠKODA AUTO získáme v České republice dodatečné kapacity, které jsou naléhavě potřebné pro náš růstový plán. Tím vytvoříme podmínky pro další expanzi naší značky při současném zachování vysoké ziskovosti.

Považuji za důležitý signál, že značka ŠKODA v koncernu VOLKSWAGEN zároveň převezme ještě větší odpovědnost. Vedle regionu Indie budeme v budoucnu řídit také růstové trhy v Rusku a v regionu severní Afriky. Skutečnost, že vedení koncernu nám svěřilo tyto úkoly, zdůrazňuje velkou důvěru ve schopnosti zaměstnanců společnosti ŠKODA AUTO.“

Již delší dobu hledá společnost ŠKODA AUTO dodatečné výrobní kapacity. Přesunem výroby příští generace modelu SUPERB z Kvasin do Bratislavy od roku 2023 získá ŠKODA AUTO možnost dalšího růstu. Přesun vychází z takzvaného „plánování vytíženosti závodů“. V tomto dokumentu se na úrovni koncernu stanovuje, ve kterém závodě se budou vyrábět které modely. Vedle přesunu výroby modelu SUPERB do Bratislavy je v něm také stanoveno, že výroba vysoce ziskové vlajkové lodi segmentu SUV ŠKODA KODIAQ a jejího následníka zůstane v dlouhodobém horizontu v Kvasinách.

V současnosti vyrábí společnost ŠKODA AUTO ve svém závodě v Kvasinách vedle špičkového modelu SUPERB a plug-in hybridní verze SUPERB iV také modelové řady segmentu SUV ŠKODA KODIAQ a ŠKODA KAROQ. Kapacity, které se brzy uvolní, společnosti umožní zvýšit výrobu těchto modelů SUV, po nichž je velká poptávka, a navíc umožní v Kvasinách vyrábět další model značky ŠKODA. K tomu je třeba zdůraznit, že zákazníci díky celkově rozšířeným výrobním kapacitám získají výhodu v podobě kratších dodacích lhůt.

 

 

 

PR

Zdroj ŠA

Další články

Komentáře