Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Pátek, 26. února 2016 (20:16) Rostislav Bajko

Naprostá novinka pro rok 2016 - Gladiátor X450

728x90.jpg

 

Naprostá novinka pro rok 2016 - Gladiátor X450

Hned po novém roce jsme se zastavili u našich starých známých v MTT Brno kde na nás čekala novinka pro rok 2016 od CF Moto Gladiator X450. Dlouho očekávaný pracant s velkým výkonem, kanadským variátorem a vychytaným podvozkem.

Výrobce čtyřkolek CF Moto nás opět ohromil nadstandartní výbavou, kterou dostanete už za základní cenu. Nový Gladiátor X450 je plnohodnotná pracovní 4x4 čtyřkolka s moznosti 100% uzamčeni předního diferenciálu se silným navijákem a homologovaným tažným zařízením ISO50 vč. el. zásuvky. Dále jsou hodně praktické ocelové nosiče a opěrka s madly pro spolujezdce.

S touto čtyřkolkou si může každý chlap splnit svůj sen o silné, ovladatelné a opravdu luxusně vypadající čtyřkolce. Už při prvním pohledu na čtyřkolku je poznat, že je o fous menší než její konkurence nebo ostatní modely od CF moto. Velikost je ale výhodou, kterou poznáte zejména v lese s naloženým klidně dvounápravovým vlekem plným dřeva.

Díky délce a šířce se da vytočit mezi stromy a projet cesty v lese tak úzké, že jste si o nich dříve mohli nechat jen zdát. Když Vás to ale chytne a budete se cítit jako na závodní dráze, dá se lítat bokem a to hodně lehce. Sice by se to nemělo ale pěší trasy lesem úzkými koryty klidně i se strmými stoupáními vyjede čtyřkolka naprosto hravé.

V motoru tepe píst z modelu X8, který je velký osmi stovkový bratr novinky. Čtyřiapadesátka je silnější než modely s motorem 500ccm a dokonalý chod zajišťuje špičkoví kanadsky variátor značky CV-Těch! Variátor již je plně duální, tedy bez spojky s velmi účinnou motorovou brzdou. Z vlastní zkušenosti můžu říct, že motorová brzda je tak vychytaná, že už nikdy s touto čtyřkolkou nebude mít problém odbrzdit jakýkoliv kopec a to i s naloženým vlekem.

Pro ty slabší nebo pohodlnější z nás je možnost příplatkového posilovače řízení a prodloužené velikosti. Čtyřkolka je i v krátké variantě typovaná pro dvě osoby, kde svezeni druhého spíše pro kratší trasy. V dlouhé variantě už ale není problém jezdit ve dvou a to nejen kolem komína.

Čtyřkolka dostala i nový podvozek, který zajistí komfort pro všechny jízdní varianty lesem, polem nebo silnici. Přední světla jsou kombinaci led diod a halogenových žárovek, zadní pak plně diodové. Dále na přední a zadní části nejdete designové zapracovaný rám, který dodává čtyřkolce patřičný nádech sily.

Čtyřkolka je opravdu líbivá, což dokazuje i to, že stroje jsou víceméně všechny vyprodané a nestačí se s montovávat další. Líbivá je i cena, protože tento stroj se da koupit už od 114.990,- Kč včetně DPH.

Za tuto cenu dostanete spojeni techniky špičkových světových výrobců jako je Bosh od kterého je vstřikovaní a řídicí jednotka. Dále pak CV Tech, od kterého je již zmíněny variátor a firmy CF Moto, která je jediný Čínsky výrobce čtyřkolek, co dodává do USA a Kanady.

Na detailní technické parametry se můžete podívat u prodejce na stránkách, kde můžete stroj i porovnat s jinými modely. Čtyřkolku si lze i osobně prohlédnout na obchodě v Brně, kde vás rádi přivítají a určíte vše ukáži a vysvětli.

Z borců v obchodě je na první pohled znát zkušenost z jízdy na mnoha strojích díky čemu můžou porovnávat a doporučit to nejvhodnější pro Vás.

Fotky

Další články

Komentáře