Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Čtvrtek, 19. listopadu 2020 (18:10) Pavel Jelínek

Neporovnávejme neporovnatelné, pane Zajíčku.

Reakce Automotodromu Brno na dnešní informace v médiích

Viz ZDE.  Majitel mosteckého okruhu Josef Zajíček k aktuálnímu problému Masarykova okruhu.

Nikdy by nás nenapadlo, že stát proplatí investici do asfaltu, zaznívá z mosteckého okruhu

Neporovnávejme neporovnatelné

Brno – Automotodrom Brno považuje za nutné uvést na pravou míru velmi zkreslující tvrzení, kterých se prostřednictvím tiskové zprávy dopustil majitel mosteckého Autodromu.

Věřím, že v Mostě si sami dobře uvědomují, že porovnávají naprosto neporovnatelné. Automotodrom Brno je okruhem světového významu. Každoročně hostí nejprestižnější motocyklový šampionát na světě. Pro pořádání Mistrovství světa silničních motocyklů musí závodní trať projít tzv. homologací nejvyššího typu A. To znamená splňovat nejpřísnější měřítka FIM,“ vysvětluje Ivana Ulmanová, statutární ředitelka společnosti Automotodrom Brno.

 

 

 

 

U lokálních okruhů, které nepořádají světové mistrovské závody, se neklade tak vysoký důraz na kvalitu závodní dráhy. Naopak pro potřeby Mistrovství světa silničních motocyklů se závodní dráha posuzuje velmi komplexně. „Vše se řeší do posledního detailu. Tedy nejen kvalita svrchní vrstvy dráhy, ale i kvalita podkladní vrstvy, která je velmi důležitým faktorem při zvlnění povrchu.

Dále se řeší kvalita a uspořádání bezpečnostních zón, obrubníků, kluznost dráhy, obslužné komunikace a tak dále,“ vyjmenovává Ulmanová.

Náklady související s opravou povrchu závodní trati odpovídají technologické náročnosti, která vyplývá právě z kritérií nejvyšší homologace typu A. „Pokud je pro jakýkoliv okruh dostačující vyhovět daleko mírnějším požadavkům na kvalitu povrchu nebo úpravu bezpečnostních zón, je naprosto logické, že spolu s klesajícími požadavky klesá i finanční náročnost úprav,“ pokračuje Ulmanová.

Mohu jenom konstatovat, že pokud se rozhodnete ignorovat veškerá fakta, je velmi snadné dopustit se nekompetentní kritiky. Velmi by mě zajímala konkrétní představa majitele Autodromu Most pana Zajíčka, jak v jím popsaných finančních mantinelech opravit dráhu a také uspořádat MotoGP.

Ačkoliv jsem ho už na toto téma se zájmem kontaktovala, žádná konkrétní odpověď nedorazila,“ dodává Ulmanová.

 

 

 

 

 

 

foto DB, RB atd

PR

 

Fotky

Další články

Komentáře