Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Úterý, 11. února 2020 (22:48) Karel Lacina

New Smyrna Speedway byla dějištěm inovované ARCA Menards Series East.

Zatímco v Daytoně prozatím vypukl klid před bouří, na oválu New Smyrna se naplno jezdí a svůj první závod zde odjela kompletně inovovaná série ARCA Menards Series East. 

Ve svém úvodním vystoupení v roli obhájce titulu ARCA East využil Sam Mayer chyby Ty Gibbse, a vyhrál Western Outfitters 175 na New Smyrna Speedway. Je to Mayerovo páté vítězství v kariéře a netají se hlavním cílem jeho týmu GMS Racing, vyhrát každý z osmi letos naplánovaných závodů.

" Gibbs mě dostal na ideální pozici na dráze a byl jsem moc rád, že se ani nemusím moc snažit. Po výjezdu z druhé zatáčky jsem se dostal na vnitřní stopu a dojížděl odsud. Myslím, že Ty vyložil své trumfy moc brzo a to nám pomohlo k zisku mírného náskoku. Tato sezona bude mnohem těžší než ta loňská, ale chceme vyhrát vše co pojedeme. Je to sice hodně dlouhá cesta, ale první krok je za námi" - řekl v cíli Mayer.

 


I když zvítězil Mayer, závod udělal Derek Griffith společně se svým týmem Chad Bryant Racing. Startoval z pole position, měl viditelně nejrychlejší auto ze všech a prvních 120 kol odvodil celé pole na špici. Pak však přišla osudová zastávka v boxech pro palivo a nové pneumatiky, která ale neproběhla dle pravidel, a následoval trest, který Griffitha poslal až na chvost skupiny.

Ten se však metodicky pomalu posouval vpřed a dokonce se chystal znovu útočit na první pozici, jenže to už mu nedovolil prošlý časový limit, ale i tak je druhé místo fantastické.

 


Čtyři kola byl na špici Gibbs, jenomže taktická chyba v závěru po které si nedokázal pohlídat nejenom Mayera, ale i Griffina mu přinesla třetí post, čtvrtý dokončil Nick Sanchez, pro něhož to je nejlepší umístění v kariéře. Dramatické okamžiky předvedli Tanner Gray a Mason Diaz.

Oba se dostali bok po boku do kontaktu a ocitli se tak blízko k venkovní bariéře, že Gray se celou levou stranou dostal na její vrch a chvíli jel po dvou kolech. Znamenalo to pro něho samozřejmě konec nadějí a Diaz musel svůj vůz odstavit s porouchaným řízením.

 


1. Sam Mayer CHEVY ACCESSORIES CHEVROLET
2. Derek Griffith CHAD BRYANT RACING FORD
3. Ty Gibbs MONSTER TERRIBLE HERBST TOYOTA

4. Nick Sanchez TRD TOYOTA
5. Giovanni Bromante BROMANTE LANDSCAPE CHEVROLET
6. Stephen Nasse JETT MOTORSPORT FORD
7. Corey Heim CRAFTSMAN TOYOTA
8. Parker Retzlaff PONSSE TOYOTA
9. Chase Cabre EIBACH SPRINGS TOYOTA
10. Max McLaughlin TRD TOYOTA


Další závod se bude konat v sobotu 14. března na dráze Five Flags Speedway.

 

 

Zdroj: ARCA

Neprošlo jazykovou korekturou
 

Další články

Komentáře

Oblíbené fotogalerie