Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Pátek, 20. dubna 2018 (16:25) Pavel Jelínek

Nové pneumatiky Battlax Adventure A41...

Bridgestone představuje nové pneumatiky

Battlax Adventure A41 a Battlax Sport Touring T31

Bridgestone, největší společnost na světě pro výrobu pneumatik a gumárenských produktů1, představuje dvě nové pneumatiky Battlax v segmentech Touring a Adventure.

Oba nové produkty jsou přímým výsledkem nepřetržitého vývojového programu společnosti Bridgestone, jehož cílem je poskytovat jezdcům na motocyklech vždy nejmodernější dostupné technologie.

Nová pneumatika Battlax Adventure A41

Připravte se na nový způsob objevování!

Bridgestone přináší s novou pneumatikou Battlax Adventure A41 do segmentu Adventure své know-how z oblasti silničních pneumatik Battlax.

Pneumatika Adventure A41 poskytuje motocyklistům, kteří rádi objevují svět na silnicích i nezpevněných cestách, nejvyšší úroveň adheze na mokru a bezpečnou ovladatelnost, aby se mohli za všech podmínek dostat do svého cíle.

Nová konstrukce pneumatik Battlax Adventure A41 pro přední a zadní kolo zahrnuje technologii třísekční směsi Bridgestone 3LC2, která zaručuje rovnováhu mezi vrcholnou ovladatelností a dlouhou životností. Optimalizované uspořádání povrchových a spodních vrstev v ramenní oblasti navíc zvyšuje stabilitu při průjezdu zatáčkou3.

Nová směs společnosti Bridgestone se vyznačuje lepší přilnavostí za nízkých teplot a na mokru. V kombinaci s dezénem s vyšším podílem drážek v ramenní oblasti zajišťuje lepší odvádění vody ze styčné plochy. Dezén s velkými bloky disponuje potřebnou tuhostí pro jízdní stabilitu při rychlé jízdě přímým směrem i při průjezdu zatáčkou.

Výsledky interních testů ukazují motocyklistům v segmentu Adventure jednoznačné přínosy pneumatiky A41 v nepříznivých podmínkách. Na okruhu společnosti Bridgestone pro testování ovladatelnosti na mokru dosahovala nová pneumatika až o 8 % rychlejších časů na kolo než předchůdce A40.

Větší styčná plocha (o 5 % větší než u pneumatiky A40) navíc zaručuje lepší a rovnoměrnější rozložení tlaku, což přispívá k vynikající adhezi na mokrém i suchém povrchu při zachování dlouhé životnost předchozí pneumatiky kategorie Adventure.

Pneumatika Battlax Adventure A41 pro cestovní endura je k dispozici od ledna 2018 v kompletním sortimentu 7 rozměrů pro přední kolo a 9 rozměrů pro zadní kolo.

 

Nová pneumatika Battlax Sport Touring T31

Kombinace vysoké úrovně bezpečnosti a výkonu pro vyšší pocit jistoty jezdce

Bridgestone modernizuje řadu motocyklových pneumatik představením pneumatiky Battlax Sport Touring T31, jejíž kombinace vysoké úrovně bezpečnosti a výkonu poskytuje jezdcům pocit maximální jistoty ve všech podmínkách.

Koncept nové pneumatiky Battlax Sport Touring T31 je založen na vyšší adhezi na mokru a lepší ovladatelnosti v kombinaci s maximálním pocitem kontaktu s vozovkou. Jezdci tak mají pocit naprosté bezpečnosti a kontroly nad situací a mohou si užívat potěšení z každé jízdy.

Bridgestone při vývoji směsi pro přední pneumatiku využil svou nejmodernější nanotechnologii, která zaručuje rovnoměrné rozptýlení částic siliky ve směsi na molekulární úrovni. Tím se optimalizuje pružnost pryžové směsi. Výsledkem je pocit intenzivnějšího kontaktu s povrchem vozovky a vyšší úroveň adheze na mokru i za nízkých teplot.

Pneumatika pro zadní kolo disponuje třísekční směsí a optimalizovanou konstrukcí povrchových a spodních vrstev běhounu. Výsledkem je ideální rovnováha mezi přilnavostí a stabilitou při průjezdu zatáčkou.

Dezén běhounu pneumatiky T31 má vyšší podíl drážek4 v ramenní oblasti, který přispívá k intenzivnějšímu odvádění vody ze styčné plochy, zatímco nižší podíl drážek v centrální části běhounu zadní pneumatiky zachovává dobrou stabilitu při rychlé jízdě. Styčná plocha je až o 7 % větší v celém rozsahu náklonu motocyklu (od vzpřímené polohy až po maximální náklon). Pneumatika je tak schopna přenášet větší boční síly, čímž jezdci poskytuje pocit maximální jistoty.

Výsledky testů společnosti Bridgestone potvrzují, že pneumatika T31 má větší koeficient tření na mokru než její předchůdce a na okruhu pro testování ovladatelnosti na mokru dosahuje o 3 % kratších časů na kolo.5 Uvedeného zlepšení provozních vlastností pneumatiky T31 bylo dosaženo bez zkrácení vynikající životnosti jejího předchůdce.

Nico Thuy, vedoucí oddělení Motorcycle Europe ve společnosti Bridgestone EMEA, k tomu stručně říká: „Nová pneumatika Battlax T31 je dokonalým partnerem pro motocyklisty, kteří si chtějí na svých cestách užívat také sportovní jízdu. Pneumatika T31 poskytuje jezdcům maximální jistotu díky své vynikající adhezi na mokru a pocitu vynikajícího kontaktu s vozovkou.“

Pneumatika Battlax Sport Touring T31 je k dispozici v 8 rozměrech pro přední kolo a v 9 rozměrech pro zadní kolo se standardní konstrukcí a navíc ve 2 rozměrech pro přední kolo a ve 3 rozměrech pro zadní kolo ve vyztužené verzi GT.

Chcete se dozvědět více informací o společnosti Bridgestone ve světě motocyklů? Sleduje stránky Bridgestone Moto na Facebooku a Instagramu a navštivte webové stránky www.grippingstories.com a www.bridgestone.eu.

 

Bridgestone Europe

Bridgestone Europe NV/SA s evropskou centrálou v belgickém Bruselu je klíčovou divizí Bridgestone Corporation, největší společnosti na světě v odvětví výroby pneumatik a gumárenských produktů na světě, se sídlem v Tokiu. V Evropě Bridgestone provozuje vývojové a výzkumné centrum, 8 továren a má zastoupení ve více než 30 zemích s celkem 12 500 zaměstnanci. Pneumatiky vyvíjené a vyráběné v Evropě jsou rovněž exportovány mimo evropské teritorium.

V České republice působí Bridgestone od roku 1994 a dodává sem kompletní řadu osobních, nákladních, motocyklových, zemědělských a stavebních pneumatik značek Bridgestone, Firestone, Dayton a First Stop. Sídlo společnosti je v Praze.

Více informací pro média na www.bridgestonenewsroom.eu

1 Na základě prodejů pneumatik v roce 2016. Zdroj: Tire Business 2017 – Globální pořadí výrobců pneumatik.

2 Konstrukce 3LC závisí na rozměru pneumatiky.

3 Veškerá porovnání se vztahují k předchozí pneumatice A40.

4 Veškerá porovnání se vztahují k předchozí pneumatice Battlax T30 Evo.

5 Interní testy. Testování se uskutečnilo na zkušebním polygonu Bridgestone v porovnání s pneumatikou T30 Evo.

 

PR

Další články

Komentáře