Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Pátek, 4. prosince 2020 (12:03) Pavel Jelínek

Nové pneumatiky pro sportovní Lamborghini Huracán STO.

Bridgestone byl vybrán jako dodavatel pneumatik pro supersportovní vůz Lamborghini Huracán STO

 

  • Bridgestone byl značkou Lamborghini pověřen dodávkami na zakázku vyvinutých pneumatik pro model Lamborghini Huracán STO, které maximalizují neuvěřitelné jízdní výkony tohoto supersportovního vozu.
  • Trvale udržitelný virtuální vývoj pneumatik Bridgestone dosáhl maximálních výsledků navzdory pandemii onemocnění COVID-19.
  • Od roku 2021 umožní individuálně optimalizované pneumatiky Bridgestone Potenza řidičům modelu Huracán STO využívat výkony blízké závodním vozům.

 

Značka Lamborghini si vybrala Bridgestone jako dodavatele pneumatik pro nový supersportovní vůz Lamborghini Huracán STO, který bude uveden na trh v roce 2021.

 

 

Bridgestone vyvinul pro model Huracán STO specifickou pneumatiku Potenza. Společnost připravila pro Lamborghini vysokovýkonnou pneumatiku, která maximalizuje trakci, jízdní vlastnosti i ovladatelnost a umožňuje dosahovat extrémních celkových výkonů.

 

Dokonalá fúze technologie a designu

 

Pneumatika Bridgestone Potenza, vyvinutá specificky pro supersportovní vůz Lamborghini Huracán STO, je výsledkem nové spolupráce mezi oběma partnery, kteří jsou lídry ve svých odvětvích. Stejně jako Lamborghini Huracán STO jsou také na zakázku zkonstruované pneumatiky Bridgestone Potenza dokonalou fúzí technologie a designu.

 

U pneumatiky, která má maximalizovat výkony supersportovního vozu, je klíčem k úspěchu kombinace dezénu a konstrukce vnitřního prostoru pneumatiky a samozřejmě i využití nejmodernějších technologií. Pneumatiky Potenza mají asymetrický dezén, který zrychluje reakce na řízení a zvyšuje stabilitu při průjezdu zatáčkou. Struktura prostřední části běhounu mezi ramenními oblastmi při průjezdu zatáčkou rovnoměrně rozděluje tlak na celou styčnou plochu. Tyto prvky, ve spojení s nově vyvinutou směsí běhounu, která zvyšuje adhezi, poskytují řidičům vozu Huracán STO sportovní výkony na úrovni závodních vozů.

 

Nový projekt

 

Bridgestone využil intenzivní spolupráci s Lamborghini i svou technologii virtuálního vývoje a dosáhl v rámci vývojového procesu maximálních výsledků navzdory omezením, která přinesla pandemie onemocnění COVID-19.

 

 

Kompetence společnosti Bridgestone v oblasti virtuálního vývoje pneumatik sehrály klíčovou roli. Díky nim dosáhly pneumatiky Potenza vynikajících výkonů ve stanoveném časovém rámci. Výrobce pneumatik testoval různé kombinace ve virtuálním prostředí a ve virtuálním jízdním simulátoru začlenil chování pneumatik do systému vozidla, aby pro Lamborghini nalezl dokonalou kombinaci. Výsledný proces byl od začátku až do konce efektivnější a přinesl také nižší zatížení životního prostředí.

 

Výroba modelu Lamborghini Huracán STO bude zahájena na začátku roku 2021. Bridgestone bude kromě individualizované pneumatiky Potenza, zaměřené především na silniční provoz, dodávat také speciální verzi, homologovanou rovněž pro silniční provoz, ale optimalizovanou pro jízdu na závodních okruzích. Tato varianta využívá „závodní“ technologie, které maximalizují výkony vozidla na závodním okruhu, a to především na suchém povrchu.

 

Steven De Bock, viceprezident společnosti Bridgestone EMIA, odpovědný za trhy náhradní spotřeby a originální výbavy, k nové pneumatice uvedl: „Pro náš tým bylo potěšením poprvé spolupracovat tak úzce a na tak vzrušujícím projektu s Lamborghini. Huracán STO je neuvěřitelným technickým skvostem, který si zaslouží na míru střiženou pneumatiku, jež mu umožní realizovat maximální výkonový potenciál. Mohu s hrdostí říci, že Bridgestone přesně takovou vysokovýkonnou pneumatiku dodal. Práce na projektu, který je v mnoha ohledech v čele technického vývoje, byla pro náš tým fantastická.“

 

 

 

Společnost Bridgestone v Evropě, Rusku, na Středním východě, v Indii a Africe:

 

Bridgestone v Evropě, Rusku, na Středním východě, v Indii a Africe (BSEMIA) se sídlem v belgickém Zaventemu je součástí společnosti

Bridgestone Corporation, globálního lídra, který poskytuje trvale udržitelnou mobilitu a vyspělá řešení. Společnost BSEMIA kromě prémiových pneumatik nabízí také průběžně rozšiřované portfolio řešení pro pneumatiky a mobilitu. Své produkty a služby poskytuje zákazníkům prostřednictvím rozsáhlé obchodní sítě s tisíci provozovnami.

 

Bridgestone společně se svými dceřinými společnostmi a partnery pracuje na utváření trvale udržitelné budoucnosti mobility a v souladu se svým mottem „Our Way to Serve“ (Náš způsob služby) a globálními cíli v oblasti společenské odpovědnosti firem (CSR) usiluje o zvyšování kvality života a zlepšování způsobu, jímž lidé pracují, cestují a tráví volný čas.

 

 

 

Více informací o společnosti Bridgestone v regionu EMIA naleznete na webových stránkách www.bridgestone-emia.com a www.bridgestonenewsroom.eu. Sledujte nás na portálech Facebook, Instagram, YouTube a LinkedIn.

 

PR

Další články

Komentáře