Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Neděle, 27. září 2020 (10:24) Pavel Jelínek

Nový supersportovní vůz Maserati je právoplatným nástupcem MC12.

Maserati MC20: zcela nový supersport od Maserati
 

  • Vůz MC20 zahajuje novou éru značky Maserati

  • Nový supersportovní vůz Maserati je právoplatným nástupcem MC12

  • Vůz se závodním DNA

  • 100% z Modeny, 100% vyroben v Itálii


 

Modena, 9. září 2020 – Značka Maserati vstupuje do nové éry s novým supersportovním vozem MC20, který kombinuje výkon, sportovní charakter a luxus v jedinečném stylu Maserati. MC20 bylo představeno
9. září v Modeně během akce „MMXX: Time to be audacious“.

Nový vůz MC20 (MC je zkratkou Maserati Corse a 20 označuje rok 2020, tedy rok jeho premiéry a zahájení nové éry značky) je Maserati, na které všichni čekali. Je to vůz s neuvěřitelnou aerodynamikou a sportovním duchem, jehož srdcem je nový motor V6 Nettuno s výkonem 630 koní, točivým momentem 730 Nm, zrychlením z 0 na 100 km/h za méně než 2,9 vteřiny a maximální rychlostí přes 325 km/h. Tento motor je po více než 20 letech první vlastní pohonnou jednotkou značky Maserati.

MC20 je extrémně lehký vůz váží méně než 1500 kg (pohotovostní hmotnost) a díky výkonu 630 koňských sil má ve své třídě nejlepší poměr hmotnost/výkon – pouze 2,33 kg/hp. Tohoto rekordu značka dosáhla díky výběru vysoce kvalitních materiálů, využití veškerého potenciálu karbonových vláken v kombinaci s pohodlím bez kompromisů.

Nettuno, první motor v této nové kapitole historie značky s trojzubcem ve znaku, je twin-turbo motor V6 vyvinutý pro vůz MC20. Jedná se o technologickou perlu, která už získala mezinárodní patent a její technologie MTC (Maserati Twin Combustion) je přelomovým zážehovým systémem vyvinutým přímo značkou Maserati.

Lze říct, že výsledkem tohoto projektu je vůz, který znamená revoluci v italské excelenci. Vůz MC20 byl navržen v Modeně a bude se vyrábět v závodě Viale Ciro Menotti, kde se modely s trojzubcem v logu vyrábí už více než 80 let. Nová výrobní linka postavená v prostorách historického závodu, kde se až do listopadu 2019 vyráběly modely GranTurismo a GranCabrio, je nyní plně připravená ke spuštění výroby. Součástí prostor je i nová lakovna s inovativními technologiemi přátelskými k životnímu prostředí. Motor Nettuno se pak bude vyrábět v Modeně v nově vybudované laboratoři Maserati Engine Lab.

Na návrhu MC20 značka Maserati pracovala zhruba 24 měsíců a od začátku byl do vývoje zapojen tým techniků z laboratoře Maserati Innovation Lab, odborníci z Maserati Engine Lab a designéři s Maserati Style Centre.

Sytém vývoje dynamiky virtuálního vozu, jehož součástí je jeden z nejpokročilejších simulátorů dynamiky na světě, byl vyvinut přímo v laboratoři Maserati Innovation Lab a vychází z komplexního matematického modelu s názvem Virtual Car. Tato metoda umožnila provést 97 % dynamických zkoušek a optimalizovala dobu potřebnou k vývoji. Vůz byl poté doladěn v souladu s nejlepší tradicí Maserati a byl za všech možných podmínek důkladně otestován na testovacím okruhu i na silnici.

Průvodním tématem designu vozu MC20 byla historická identita značky s veškerou její elegancí, výkonem a pohodlím, kterou má ve svých genech. Zaměření na výkon vedlo k vytvoření konceptu vozu se zřetelnou osobností a jedinečnými nezaměnitelnými tvary.

Dveře „motýlího“ typu jsou nejen překrásné, ale i funkční, protože zlepšují ergonomii vozu a umožňují optimální vystupování a nastupování do kabiny vozu.

Vývoj aerodynamiky vozu zabral více než dva tisíce hodin strávených ve větrném tunelu Dallara a zabral více než tisíc simulací CFD (Computational Fluid Dynamics – počítačová mechanika tekutin), díky kterým mohlo vzniknout ryze umělecké dílo. Výsledkem je vůz s hladkými tvary, který nemá žádné pohyblivé příslušenství kromě diskrétního zadního spojleru. Ten zlepšuje přítlak vozu MC20, aniž by mu ubíral cokoli z jeho krásy. CX je pod 0,38.

Vůz MC20 je navržen tak, aby se mohl vyrábět ve verzi kupé i ve verzi kabriolet a na plně elektrický pohon.

Po usednutí do kabiny vozu je řidič vždy v centru a jeho zážitek z jízdy sportovním vozem nesmí nic rušit. Každý komponent proto má svůj účel a je zaměřený na řidiče. Jednoduché tvary, velmi ostré hrany a minimální rozptýlení. Dvě 10″ obrazovky – jedna pro kokpit a druhá pro Maserati Multimedia System (MIA).

Jednoduchost je zároveň ústřední myšlenkou centrální konzole potažené uhlíkovým vláknem, která má jen několik prvků: bezdrátovou nabíječku na mobilní telefon, přepínač režimu jízdy (GT, Mokro, Sport, Corsa a pátý režim ESC Off, který deaktivuje stabilizační asistenty), dvě tlačítka pro volbu rychlosti, ovládání oken, ovládání multimediálního systému a praktický úložný prostor pod opěrkou ruky. Veškeré další ovladače jsou na volantu, kde se tlačítko zapalování nachází na levé straně a tlačítko pro rozjezd na pravé straně.

Nový vůz MC20 je vždy on-line s programem Maserati Connect. Mezi širokou škálu služeb patří propojení navigace, Alexy a WiFi Hotspotu a lze s nimi pracovat prostřednictvím aplikace Maserati Connect pro chytrý telefon nebo chytré hodinky.

Společnost Maserati také vyvinula šest nových barev, které budou při uvedení vozu MC20 na trh podtrhovat jeho charakter: Bianco Audace, Giallo Genio, Rosso Vincente, Blu Infinito, Nero Enigma a Grigio Mistero. Každá z nich byla formulována, navržena a vyvinuta exkluzivně pro tento vůz a všechny barvy spojují důležitá témata: silný odkaz na heslo Made in Italy (Vyrobeno v Itálii), na italskou identitu, zemi a tradici Maserati.

Je zde také vizuální i koncepční odkaz na vůz MC12, který v roce 2004 zahájil návrat značky Maserati k automobilovým závodům. Stejně jako jeho předchůdce se vůz MC20, jehož závodní duše je zřejmá už z jeho názvu, hodlá vrátit do světa závodů.

Spuštění výroby je plánováno na konec letošního roku a objednávky na vozy bude společnost přijímat od 9. září, kdy bude mít automobil svou světovou premiéru.


 

TECHNICKÉ ÚDAJE

MOTOR

Uspořádání motoru

V6 90° MTC twin turbo

Zdvihový objem (cc)

3000 cc

Vrtání/zdvih

88 × 82 mm

Kompresní poměr

11:1

Maximální výkon

630 hp při 7500 ot./min

Maximální točivý moment (hp při ot./min)

730 Nm při 3000–5500 ot./min

Zážehový systém

MTC (Maserati Twin Combustion) dvojité zapalování (Twin Spark) s pasivní předkomorou

Palivový systém

PD (přímé vstřikování 350 bar + portové vstřikování 6 bar)

Sání

Dvojité boční turbo s elektricky poháněným obtokovým ventilem

Mazání

Plně variabilní olejové čerpadlo na systému suché vany s odsávacím čerpadlem a externí olejovou nádržkou

Systém časování

Dvojitý vačkový hřídel v hlavě s variabilním časováním ventilů

VÝKON

0–100 km/h (s)

<2,9''

0–200 km/h (s)

<8,8''

Maximální rychlost (km/h)

> 325km/h

Brzdná dráha

< 33 m

ze 100 na 0 km/h (m)

Cx

< 0,38

SPOTŘEBA PALIVA A EMISE CO2* – WLTC*

Spotřeba paliva (kombinovaný cyklus ) l/100 km

11,6

Spotřeba paliva (nízký cyklus ) l/100 km

20,8

Spotřeba paliva (střední cyklus ) l/100 km

11,9

Spotřeba paliva (vysoký cyklus ) l/100 km

9,8

Spotřeba paliva (extra vysoký cyklus ) l/100 km

9,6

Emise CO2 (kombinovaný cyklus) g/km

262

Emise CO2 (nízký cyklus) g/km

470

Emise CO2 (střední cyklus) g/km

269,4

Emise CO2 (vysoký cyklus) g/km

220,6

Emise CO2 (extra vysoký cyklus) g/km

215,8

*Předběžné hodnoty

PŘEVODOVKA

Převodovka

DCT 8 převodových stupňů

Převodové poměry:

2.905/ 1.759/ 1.220/ 0.878/ 0.653/ 0.508/ 0.397/ 0.329 R 2.632:1 konečný 5.174

Pohon

Pohon zadních kol se zadním mechnickým diferenciálem s omezenou svorností (možnost elektronického diferenciálu)

ZAVĚŠENÍ

Přední

Dvojité lichoběžníkové s virtuální řídicí osou, příčný stabilizátor (možnost přízdvihu)

Zadní

Dvojité lichoběžníkové s virtuální řídicí osou, příčný stabilizátor

BRZDY

Přední

Odvětrávané kotouče 345×28 mm (možnost CCM – karbon keramického – disku 390×36)

Brzdové třmeny Brembo

6 pístků

Zadní

Odvětrávané kotouče 350×27 mm (možnost CCM – karbon keramického – disku 360×28)

4 pístky

ROZMĚRY A HMOTNOST

Přední/zadní pneumatiky

Přední 245/35 ZR 20 / Zadní 305/30 ZR 20

D׊×V (mm)

4669×1965×1221

Rozvor (mm)

2700

Přední/zadní stopa (mm)

1681 / 1649

Objem zavazadlového prostoru (l)

150 (50 přední / 100 zadní)

Objem palivové nádrže (I)

60 l

Homologovaná hmotnost (kg)

< 1500 kg


 


 


 


 

Maserati S.p.A.

Maserati vyrábí kompletní řadu jedinečných vozů s unikátní osobností, které jsou rozpoznatelné na první pohled. Díky svému stylu, technologiím a přirozeně exkluzivnímu charakteru potěší vkus i těch nejnáročnějších uživatelů a pro globální automobilové odvětví budou vždy měřítkem toho nejlepšího, co lze vytvořit. Jde o automobily s tradicí a každý nový vůz znovu vymezuje design, výkon, pohodlí, eleganci a bezpečnost italských sportovních vozů dostupných na více než sedmdesáti trzích na světě.

Ambasadorem dědictví Maserati je její vlajkový vůz Quattroporte, sportovní sedan Ghibli, který je nyní k dostání i v hybridní verzi a je prvním elektrickým vozem značky s trojzubcem v logu, a Levante, první SUV od Maserati. Všechny modely se vyznačují vytříbeným výběrem materiálů a excelentních technických řešení nejvyššího stupně. Jedná se o kompletní řadu včetně benzínových motorů V6 a V8, 4válcového hybridu a dieselových pohonných jednotek V6 s pohonem zadních nebo všech čtyř kol.

Prestiž této řady se nedávno ještě zvýšila představením nové kolekce Trofeo, do které patří modely Ghibli, Quattroporte a Levante s výkonným motorem V8 s 580 koňskými silami. Na špičce řady je pak nový supervůz MC20 s přelomovým motorem V6 Nettuno a technologií vycházejících z vozů F1, které jsou nyní poprvé dostupné i pro pohonné jednotky standardně vyráběných vozů.

V současnosti se vozy Maserati vyrábí ve třech závodech: Ghibli a Quattroporte se vyrábí v turínském Grugliascu v závodě Avvocato Giovanni Agnelli Plant (AGAP) a Levante se vyrábí v závodě Mirafiori v Turíně. Nový supervůz MC20 se vyrábí v Modeně v historickém závodě Viale Ciro Menotti.


 

 

 

PR

ilustrační foto

 

Další články

Komentáře