Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Neděle, 24. května 2020 (14:52) Karel Lacina

O příštím víkendu startuje na okruhu Road America šampionát MotoAmerica,

Jedním z vůbec prvních šampionátů, které se po nucené pauze rozjedou v nejbližší době, jsou americké silniční motocykly MotoAmerica.


Již příští víkend, tedy 30.- 31. května proběhnou na okruhu Road America v Elkhart Lake úvodní závody Supersportů, i když bez diváků, kteří budou moci klání sledovat díky pokrytí společností MAVTV.


Před tímto první závodem už se pilně testovalo. Jeden z nejlepších týmů v kategorii Twins Cup, Robem Engineering, přivezl svoje Suzuki SV650 na okruh Roebling Road Raceway, kde jeho jezdci absolvovali dvoudení test. Za velkého vedra zajížděl velice kvalitní časy Jackson Blackmon, když se mu dokonce podařilo stanovit nový traťový rekord Twins Cupu 1: 16, 153.

Ani druhý z jezdců Toby Khamsouk nijak výrazně nezaostával a přestože na Road America čeká na všechny výrazně chladnější klima, očekává se od obou boj o stupně nejvyšší.

 

 

 


Závodní techniku vyzkoušela i formace Westby Racing, angažující se kromě vrcholné kategorie Superbiků i mezi juniory. Na okruhu Talladega Grand Prix strávila plodné dva dny a nyní už veškeré přípravy směřují na Road America. Mezi mladíky v Junior Cupu pojede Cody Wyman svoji první sezonu s Yamahou YZF R3 a je již plně nachystaný.


" Bylo skvělé strávit dva testovací dny za krásného počasí na okruhu Talladega. Najezdil jsem spoustu kol a jsem spokojený s pokrokem, jaký jsem udělal. Více než cokoliv jiného bylo skvělé být zpátky na trati. Protože to vypadá, že bych mohl bojovat o podiová umístění, už se nemohu dočkat, až se dostanu na Road America".

 


Týmová jednička Mathew Scholtz vyzkoušela na své Yamaha YZF R1 některé nové pneumatiky Dunlop a stejně jako jeho mladý kolega i on najezdil spoustu kol a dostal se tak pomalu do závodního režimu.


" Na motocyklu už jsem neseděl strašně dlouho, protože díky zlomené klíční kosti zmeškal předsezoní testy v Barber Motorsport Parku. Měli jsme velké štěstí, že s našimi mechaniky spolupracoval Josh Hayes, kterému tak velice děkuji. Hned jak jsem v Talladeze naskočil na motocykl cítil jsem se velice dobře, což mě docela překvapilo.

Začal jsem trochu pomalu, ale brzy jsem se začal dostávat na rychlejší časy a pracovali jsme také na nastavení našeho motocyklu s ohledem na nové pneumatiky. Druhý den přišla na řadu elektronika a podvozek, když mechanici udělali přes noc řadu změn.

Byli jsme mnohem rychlejší než v loňském roce nejen na nových pneu, ale i na gumách, které měly za sebou přes třicet kol. To nám dodalo velkou sebedůvěru před zahajovacím závodem".

 

 

 


Ve velice silném složení se letos představí i tým M4 ECSTAR Suzuki. Jasnou jedničkou je španělská superstar Toni Elias, který vstupuje již do své páté sezony na amerických okruzích s jasným cílem - znovu vyhrávat závody a na své konto si připsat další titul šampiona.

Záda mu bude krýt šampion supersportů z loňské sezony Bobby Fong, který pojede se Suzuki GSX R1000 v kategorii Superbike poprvé. V supersportech ho zastoupí dvojice Sean Dylan Kelly a Lucas Silva , z níž především 18ti letý Kelly na sebe upozornil již v minulé sezoně, kdy dokázal vyhrát několik závodů včetně dvou triumfů v Pittsburghu.

Pátým do party je loňský vítěz Twins Cupu Alex Dumas, jenž dostane šanci v kategorii Stock 1000, kde osedlá slabší verzi GSX R1000.

 

Zdroj: MotoAmerica

Neprošlo jazykovou korekturou

 

Další články

Komentáře