Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Pondělí, 12. září 2016 (07:56) Rostislav Bajko

Oblíbené naftové motory v BMW

Jaký nejvýkonnější naftový motor bude BMW do svých vozů montovat?

Naftové motory jsou velmi oblíbenou alternativou těch benzinových. A to hlavně v situacích, kdy je naším cílem hlavně nízká spotřeba, stejně jako v situacích, kdy plánujeme s naším vozem poměrně výrazný kilometrový nájezd. Drobným problémem mohly být o něco menší výkony, ale ani to již neplatí. 

Ukazuje to i automobilka BMW, která si aktuálně připravila zcela nový naftový motor, který může nadchnout hlavně tím, že je nejvýkonnějším v celém portfoliu. I velké a těžké vozy tak budou moci bez potíží oslňovat výrazným výkonem.

Pro jaké vozy bude určený?

Než se na jeho konkrétní specifikace podíváme blíže, je určitě třeba podívat se nejprve na to, pro jaké konkrétní automobily bude určen. Primárně bude montován do řady 7, která se na něj může těšit jako první. BMW však uvádí, že v budoucnu by měl být k dispozici také pro vozy X5 a X6, stejně jako pro celou pětkovou řadu.

Díky tomu budou i budoucí majitelé daných vozů přemýšlet nejenom na spotřebu či nájezdem, ale budou mít jistotu, že nebudou zklamáni ani výkonem. A to již od tohoto měsíce, jelikož to je oficiální termín spojený s tím, kdy by se tento motor měl objevit. A to přirozeně i na našem tedy na českém trhu. Pokud máte zájem o BMW se silným naftovým motorem, podívejte se na inzerce BMW.

Co nový motor od BMW nabídne?

Kromě toho, že se jedná o nejvýkonnější motor v portfoliu BMW, se jedná také o nejvýkonnější naftový sériový motor na trhu. Jeho výkon je velmi dobrých 294 kW, což v přepočtu činí přesně 400 koní. Jde o řadový šestiválec s přímým vstřikováním, který bude vybavený hned čtyřmi turbodmychadly. To znamená o dvě více, než měla varianta, ze které tento typ motoru přímo vycházel.

Velmi dobrý výkon doplňuje i celkem příjemná spotřeba. Pokud chcete jezdit opravdu levně, potěší BMW tím, že udává spotřebu pouze 5,7 až 5,9 litrů na sto kilometrů. To je u motoru, který by měl zvládnout stovku za 4,6 sekundy velmi dobrá hodnota, která rozhodně nezklame.

 

Přečtěte si také: BMW sází i na retro motocykly, Koncepty Hommage jsou u BMW velmi oblíbené

 

Další články