Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Středa, 29. července 2020 (20:26) Karel Lacina

Okruh v Misanu bude dějištěm prvního závodu italského GT Sprint Cupu.

Poté co před dvěma týdny začal italský šampionát GT závodem Endurance Cupu v Mugellu, tento víkend na pobřeží Jaderského moře přivítá Sprint Cup okruhu v Misanu.


Zatímco v Mugellu chyběla kategorie GTC, zde už bude sestava kompletní a na startu uvidíme 27 vozů, které si to rozdají ve dvou závodních jízdách a mezi nimi bude hned 14 speciálů nejrychlejší kategorie GT3. Audi Sport Italia před dvěma týdny zvítězilo a přestože tentokrát chybí jejich největší hvězda Mattia Drudi, i dvojice Riccardo Agostini a Daniel Mancinelli patří k hlavním kandidátům na vítězství.

S cílem obhajoby titulu začne sezonu Alessio Rovera, který se o Ferrari 488 GT3 EVO týmu AF Corse bude dělit s Giorgiem Rodou. Tým z Piacenzy nasazuje i druhý stroj pro duo Cressoni/ Mann. Další dvě 488 bude mít na startu Easy Race a RS Racing.

 

 

 


Lamborghini Huracan uvidíme čtyři, když dva má přihlášené tým Vicenza Sospiriho VSR Racing pro posádky Nemoto/ Tujula a Kroes/ Pulcini. Nechybí ani tradiční zelený vůz Imperiale Racing ani čtvrtý Huracan LR Racing. V seriálu debutuje Dinamic Motorsport a jejich Porsche GT3 R bude jedno ze dvou na startu.

Druhý exemplář nasadí Ebimotors a celé pole doplní ještě dva Mercedesy CLK AMG týmu AKM Motorsport s šampionem z roku 2018 Danielem Zampierim po jehož boku bude sbírat zkušenosti 17ti letý Lorenzo Ferrari.

I druhá dvojice Giorgio Roda a Loris Spinelli myslí hodně vysoko. Další 17ti letý mladík, Němec Marius Zug společně se Stefanem Comandinim pojedou kromě Endurance i Sprint a po vynikajícím druhém místě v Mugellu se s BMW M6 okamžitě zařadili ke kandidátům na titul.

 

 

 


Protagonisté závodu v Mugellu v kategorii GT4 budou favority i v Misanu, kde bude pokračovat trojsouboj Porsche BMW Mercedes. Caymany pojedou v počtu čtyř, dva má na startu Ebimotors, a další dva Porsche Ticino Centers. Oproti Mugellu přibylo jedno BMW M4 týmu W D Racing Paola Meloniho a počítat se musí i se čtveřicí Mercedesů CLK AMG.

 

 

 


GT Cup má letos premiéru a mezi třemi přihlášenými vozy figurují dvě Ferrari 488 Challenge a jedno Porsche 991 4. 0.


První víkend Sprint Cupu bude zahájen už v pátek volnými tréninky, v sobotu se pojedou kvalifikace a v 18: 40 první závod, v neděli už ve 14: 30.

 

 

Zdroj: ACI

Neprošlo jazykovou korekturou
 

Další články