Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Pátek, 10. července 2020 (17:33) Karel Lacina

Okruh v Snettertonu přivítá o víkendu první dějství britského GT Cupu.

Zatímco se na okruhu ve Snettertonu proháněly v tomto týdnu vozy BTCC, o víkendu je vystřídá další atraktivní kategorie GT. Svoji sezonu zde startuje další z britských šampionátů GT Cup a k úvodnímu dějství se přihlásilo krásných 24 aut. Oproti loňské sezoně přibyla jedna nová třída, když se bude závodit hned v šesti, GT3, GTO, GTC, GTB, GTA  a GTH.


Vozy GT3 a GTO dosahují podobných výkonů, ale GT3 musí splňovat oficiální specifikaci výrobce zatímco GTO mají předpisy poněkud volnější. Vítěz loňské sezony GTO John Seale přestupuje právě do GT3 a spolu s ním pojede Marcus Clutton, a tato dvojice má jasný cíl, další titul.

O víkendu však mohou očekávat velice tvrdou konkurenci v podobě dua Michael Igoe a Dennis Lind, jenž už má bohaté zkušenosti i z mezinárodní scény závodů GT. Obě dvojice nastoupí s Lamborghini Huracan GT3 a očekává se velká bitva.

 

 

 


Ve skupině GTC startují cupové vozy a poté co v minulých sezonách to byla záležitost značky Ferrari, letos se k italským vozům připojují dvě Porsche se kterými pojedou Will Goff a Lee Frost. Skupina GTB je určena pro starší stroje a nechybí zde ani nepřehlédnutelný Marcos Mantis v rukou Jensena Lunna a Warrena Gilberta.

Úřadující šampion GTB David Frankland bude pokračovat s Porsche 997 Cup, druhé Porsche nasadí tým HARD s Benem Claydenem a Samem Randonem. Třetí zde zastoupenou značkou je zde BMW se dvěma GTR.

 

 

 


Velkou popularitu si v loňském roce získala skupina GTH pro speciály GT4 a nejinak tomu bude i letos. Titul obhajuje duo Steve Ruston a John Whitehouse s McLarenem 570 GT4 a přestože bude hodně silné tak dobře připravený je i tým Whitebridge Motorsport hned se dvěma Aston Martiny GT4. Do pořadí hodlají promluvit i Craig Wilkins a James Guess s Ginettami.

 

 

 


Nejvíce zastoupenou třídou bude GTA, kde se objeví hned čtyři vozy Jaguar Project 8 XE týmu Smartrack Series Elite, tři Ginetty G55 týmu HARD a celé pole doplní Lotus Evora Stanbridge Motorsport.


Víkendový program začíná v sobotu ráno prvními tréninky.

 

 

 

 

Zdroj: GT Cup

Neprošlo jazykovou korekturou
 

Další články

Komentáře