Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Úterý, 1. září 2020 (18:34) Karel Lacina

Otevírací víkend letošního WTCR se na poslední chvíli přesouvá do belgického Zolderu.

I když je letošní sezona už v plném proudu COVID -19 stále dělá jednotlivým pořadatelům velké problémy a některé závody se nadále odkládají nebo v horším případě ruší.


Šampionát WTCR na svůj start stále čeká a jednotlivé týmy opět musejí měnit své plány. Vedení okruhu na Salzburgringu zrušilo svůj podnik, který měl probíhat 12.- 13. září jako otvírák sezony a celé dění se přesunulo do belgického Zolderu, kde se pojede i TCR Europe.


" Nutnost změnit místo konání méně než tři týdny před začátkem přišla velice nečekaně, ale naší bezprostřední prioritou bylo přijít s co nejschůdnějším alternativním řešením a děkujeme FIA za schválení nového plánu otevření sezony v tak krátkém čase.

I když úprava kalendáře v tak krátké době není zrovna ideální, snažili jsme se na maximum zachovat co největší počet jednotlivých závodů. To nám umožnilo především partnerství se společností Circuit Zolder, který má velice silnou pozici mezi pořadateli mezinárodních motoristických podniků.

Společně s FIA a vedením okruhu nadále monitorujeme situaci ohledně pandemie v Evropě, abychom pomohli všem týmům WTCR pocházejícím z různých evropských zemích k jejich účasti" - řekl Francois Ribeiro z Eurosport Events.

 

 

 

Kromě úvodního dějství WTCR, které proběhne za zavřenými dveřmi se bude v Zolderu jezdit již 10. září, kdy zde proběhnou oficiální testy WTCR.


Pro Salzburgring to však bude mít ještě velice nepříjemnou dohru. Promotér šampionátu rozjel proti rakouským organizátorům soudní řízení a mohlo by je to přijít ještě hodně draho.


" Způsobili nám celou řadu logistických problémů a všem našim týmům způsobili veliké potíže, to znamená finanční postižení a pokažení reputace. Naše právní oddělení připravuje soudní řízení v Londýně za účelem ochrany zájmů WTCR" - dodal Ribeiro.


Jak bude vše probíhat a jak to celé dopadne bude velice zajímavé sledovat.

 

 

 

 

Zdroj: WTCR

Neprošlo jazykovou korekturou
 

Další články

Komentáře