Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Čtvrtek, 9. dubna 2015 (00:12) Pavel Jelínek

Po dlouhé zimní přestávce se rozjede Carbonia Cup

Most přivítá o tomto víkendu Nissan Day Carbonia Cup 2015

Po dlouhé zimní přestávce se letos poprvé rozezní motory závodní série Carbonia Cupu opět na domácí dráze v Mostě, tentokráte pod názvem Nissan Day. Startovní listina čítá pěkný počet 90 vozů, diváci jsou v prostorách depa zdarma vítáni. Vstup do areálu umožněn jen přes depo závodních strojů.

Amatérské závody závodních vozů s názvem Carbonia Cup hostí naše autodromy již několik sezón a hranice počtu se stále posouvají do vyšších pater. Nejinak tomu doufáme, že bude po celý rok a nyní i na domácí trati v Mostě, kde seriál začíná pod názvem Nissan Day. Kromě dvou závodů v Mostě se představíme také na Slovakiaringu, Lausitzringu a chybět nebude populární severní smyčka autodromu Nürnburgring, tzv. Nordschleife.

Skupiny i obsahy motorů jednotlivých tříd zůstaly zachovány i pro letošek, neboli uvidíme upravené cestovní vozy skupiny A, sériové cestovní vozy skupiny B, speciály skupiny C, kde mohou kromě KTM X Bow, Caterhamů či Atomů startovat také prototypy Norma, Osella, Radical a další. Poslední skupinou D se výčet uzavírá, startují v ní formulové vozy do 1400ccm nebo také skupina silnějších formulí do 2000ccm.

Loňskému zúčtování Carbonia Cupu dominoval Standa Šedivec s Corvette ZR1, který se 120 body zvítězil nejen v absolutní klasifikaci, ale také mezi závodníky ve skupině A. Šedivec ve skupině A zvítězil nad Milanem Kodídkem a Karlem Kováčem. Skupina B patřila Zbyňku Čurdovi, před Lubošem Sázavou a Janem Marečkem, společné klasifikaci skupin C+D vládl Filip Zelenský na Dallara F394 Honda Mugen, neboli jeden z nejrychlejších strojů, co jsme měli možnost v Carbonia Cupu zahlédnout. Michal Vítek a Radim Havlík skončili jen s malým odstupem, a tak budou mít letos příležitost si své výborné posty ještě vylepšit.

Startovní listiny se plní jezdci. Ve skupině B je již plno. Vy, kteří ještě váháte, nebo se chcete podívat do startovních listin trochu detailněji, můžete navštívit naše stránky na tomto odkazu:

http://carboniacup.cz/index.php?sel=content&menuID=120&parentID=33

Vstup do areálu závodního okruhu v Mostě je umožněn jen přes vjezd do depa a hlavně Zdarma.

Na setkání v Mostě o víkendu 12.4. se těší celý tým Carbonia Cupu 2015.

 

Vláďa Rožánek

Carbonia Cup Nissan Day 2015

PR

Další články